Jak pozbyć się pluskiew w moim zakładzie ZZ?

Jak pozbyć się pluskiew w moim zakładzie ZZ?

Zbadaj roślinę, używając patyczka kosmetycznego lub zwitka bawełny nasączonego roztworem wysokoprocentowego alkoholu (wódka, gin lub spirytus). Alkohol rozpuszcza woskową powłokę.Aby roślina pozostała zdrowa, po zastosowaniu alkoholu lepiej ją spłukać lub wytrzeć, choć ilość jest na ogół na tyle niewielka, że roślina nie ucierpi.

Nie spryskaj rośliny alkoholem. Jeśli jest go zbyt dużo, zwłaszcza jeśli dotrze do korzeni, roślina umrze.

Bardzo ważne jest, aby ocenić swoją unikalną roślinę przed podjęciem decyzji, czy potrzebuje ona podlewania, czy nie.

Wiele osób jest zachęcanych do regularnego podlewania swoich roślin pokojowych, ale to tylko prowadzi do rozczarowania, ponieważ nie bierze pod uwagę stanu rośliny.

Oto kilka wspaniałych metod, których używam do określenia, kiedy moja roślina ZZ wymaga podlewania.2 cale w dół, włóż palec do ziemi doniczkowej. Jeśli wyczujesz wilgoć, roślina nie wymaga podlewania.

Podnieś pojemnik i wyczuj brud przez otwory drenażowe na dnie. Roślinę można bezpiecznie podlewać, jeśli jest sucha lub bardzo lekko wilgotna. Opadające liście o suchych, brązowych brzegach lub duże opadanie liści wskazują na roślinę, która jest mocno niedostatecznie podlewana. Nadmierne podlewanie objawia się rozległym żółknięciem liści.

Wbij pałeczkę lub szpikulec w ziemię, aż do dna doniczki. Roślina nie wymaga podlewania, jeśli koniec patyczka jest wilgotny i przylega do niego brud.

Można użyć wilgotnościomierza. Te elektryczne gadżety są bardzo przydatne i niedrogie. Włóż jeden z nich do gleby na kilka minut, aby uzyskać wynik pomiaru wilgotności, który zwykle mieści się w zakresie od 1 do 10.Przycięcie łodygi rośliny ZZ daje szybsze wyniki rozmnażania. Oto, jak wyhodować roślinę ZZ z odciętej łodygi: wykonaj proste cięcie zdezynfekowanym nożem u podstawy rośliny, aby usunąć łodygę.Wymieniaj wodę, w której zanurzona jest odcięta łodyga, co 3-4 tygodnie. Nie szkodzi, jeśli o tym zapomnisz, o ile nie rozwija się pleśń.Trzymaj sadzonkę w pobliżu okna, gdzie będzie wystawiona na jasne, pośrednie światło. Najlepszym sposobem na pobudzenie sadzonki ZZ do wzrostu jest wystawienie jej na działanie promieni słonecznych.

Czas na przesadzenie sadzonki nadszedł, gdy wytworzyła kłącze i co najmniej centymetr nowych korzeni.

Podlewaj sadzonkę co 2-3 tygodnie, pozwalając ziemi przeschnąć w międzyczasie. Podlewaj częściej w jasnym świetle, rzadziej w słabym. Roślina toleruje okresy suszy, ale najlepiej sprawdza się przy regularnym nawadnianiu co tydzień lub dwa. W cieplejszych częściach stanu można ją sadzić na zewnątrz, gdzie będzie działać jako bylina.

Jak bardzo toksyczna jest roślina ZZ? Zarówno ludzie, jak i zwierzęta domowe mogą zatruć się roślinami ZZ. W przypadku połknięcia rośliny ZZ mogą powodować podrażnienia skóry i oczu, a także dyskomfort żołądkowy, wymioty i biegunkę.Jednak dzięki kilku prostym zabiegom można bezpiecznie dzielić dom z rośliną ZZ.

Kilka lat temu krążyło wiele błędnych informacji na temat roślin ZZ.

Wiele osób uważało, że roślina ta jest tak niebezpieczna, że może powodować raka, a jedynym sposobem na jej prawidłowy dotyk jest założenie rękawiczek. Jest to nieprawda.

Usuwaj żółknące liście, gdy pojawiają się na roślinie ZZ w ciągu roku. Zerwij z drzewa blaknący liść. Stare liście są często zrzucane przez dojrzałe rośliny ZZ, dlatego sporadyczne żółknięcie kilku starszych liści jest zjawiskiem naturalnym. Żółty liść od czasu do czasu nie jest powodem do niepokoju, o ile roślina pozostaje ogólnie zdrowa i nadal wypuszcza nowe liście. Używając czystych, ostrych nożyczek, przytnij pędy rośliny ZZ, jeśli uważasz, że są zbyt długie. Ponieważ ta czynność nie powoduje powstawania nowych pędów, może nie poprawić ogólnego wrażenia pełności.

Usuń wszystkie martwe lub obumierające pędy. Ponieważ rośliny ZZ są rzadko atakowane przez szkodniki i choroby, obumarłe i usychające pędy są najczęściej konsekwencją niedostatecznego nawodnienia. Gdy roślina jest utrzymywana w zbyt wilgotnym środowisku lub pozostawiona w stanie odwodnienia przez dwa lub trzy miesiące, dochodzi do nagłego zmniejszenia liści i pędów.

Dzielenie roślin ZZ to świetny sposób na regulowanie wzrostu rośliny, ponieważ fizycznie tnie się większą część rośliny na dwie lub trzy części, aby rozpocząć jako nowe, mniejsze rośliny.

Jeśli twoja roślina staje się zbyt duża dla swojej doniczki, jeśli już zaplanowałeś przesadzenie rośliny ZZ do nowego pojemnika, lub jeśli stała się zbyt ciężka do zarządzania jako jedna gigantyczna roślina, powinieneś rozważyć podział.Aby podzielić roślinę ZZ, wyjmij ją z doniczki i zmyj cały brud wokół kłącza i korzeni.

Zastanów się, gdzie chcesz wykonać cięcie. Zazwyczaj zalecam wyznaczanie cięć na podstawie wyglądu łodyg, aby uzyskać grupy po 3-5 łodyg, co zapewnia bardziej estetyczny początek. Roślina ZZ jest jedną z niewielu roślin domowych, które mogą być uprawiane na niewielkiej powierzchni.

W rzeczywistości jest uważana za dobrą roślinę do pomieszczeń biurowych, ponieważ usuwa zanieczyszczenia z powietrza i poprawia jego jakość, zajmując przy tym niewiele miejsca.

Osiąga to poprzez uwalnianie tlenu w nocy przez liście i korzenie, dzięki czemu jest doskonałym towarzyszem w miejscu pracy przez cały dzień.Według badań NASA, jest szczególnie dobra w usuwaniu zanieczyszczeń z powietrza, takich jak ksylen, toluen i benzen.

Zamioculcas to rodzaj roślin kwitnących w rodzinie Araceae, z jednym gatunkiem, Zamioculcas Zamiifolia. Jest to tropikalna roślina wieloletnia występująca we wschodniej Afryce, od południowej Kenii po północno-wschodnią część Afryki Południowej.

Zanzibar gem, roślina ZZ, roślina Zuzu, palma aroidalna, roślina wieczności i palma szmaragdowa to niektóre z popularnych nazw tej rośliny. Jest sadzona jako roślina ozdobna ze względu na wspaniałe błyszczące liście i łatwość utrzymania. Zwykle jedyne, czego te rośliny od nas oczekują, to zwiększenie rozmiaru doniczki co dwa lata. Z przesadzaniem ZZ zalecam poczekać do wiosny lub wczesnego lata, ponieważ w chłodniejszych miesiącach roku roślina przechodzi w stan spoczynku, co znacznie utrudnia jej wzrost.

Odkryłem, że przesadzanie wczesną wiosną daje ZZ przestrzeń, której potrzebuje do tworzenia nowego wzrostu po powrocie do sezonu wegetacyjnego.

Rośliny ZZ są piękne i wiele osób ma je w swoich domach.

Są dość łatwe w pielęgnacji i jest to dobry pomysł, jeśli chcesz utrzymać roślinę w zdrowiu i zapobiec jej śmierci.

Jasnozielone liście, które są nowe, w końcu ciemnieją. Jeśli jednak liście o bardziej ugruntowanej pozycji stają się jaśniejsze, może to oznaczać początek blaknięcia liści. Ponieważ rośliny ZZ są przystosowane do uprawy w suchych warunkach, mogą źle reagować na nadmierne podlewanie. Jest to spowodowane głównie rozwojem grzybów i gniciem korzeni, które występują, gdy system korzeniowy rośliny jest stale narażony na działanie wilgotnego środowiska.

Mokre korzenie powodują gnicie korzeni, co z kolei uniemożliwia stały dopływ wody i składników odżywczych do liści i reszty rośliny, niezależnie od tego, czy roślina jest nadmiernie podlewana, czy też gleba nie jest skutecznie zdrenowana. Gdy system korzeniowy ulegnie gniciu, nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Powoduje to żółknięcie liści z powodu braku wody i składników odżywczych, które docierają do najważniejszych części rośliny. Żółknące liście czasami odpadają.Jeśli roślina ZZ rośnie zbyt wolno lub chcesz, aby rosła szybciej, możesz zrobić kilka rzeczy.

Ponieważ rośliny ZZ są tak łatwe w uprawie, nie ma potrzeby próbować zwiększyć ich wzrost. Jednak niektórzy lubią eksperymentować.Zapewnij roślinom ZZ silne, pośrednie światło. Rośliny ZZ są doskonałymi roślinami do uprawy w pomieszczeniach, ponieważ tolerują niski poziom oświetlenia, a jednocześnie szybko rosną w silnym świetle pośrednim. Doskonale radzą sobie także w oświetleniu jarzeniowym, co czyni je popularnym wyborem jako rośliny do miejsc pracy. Unikaj sadzenia roślin ZZ w bezpośrednim świetle słonecznym, aby uniknąć poparzenia liści.

Zobacz również:   Jakie jest znaczenie stylu literackiego?

Gdy liść staje się brązowy, zwykle oznacza to, że coś poszło nie tak.

Najczęstszą przyczyną brązowienia liści jest infekcja grzybicza.

Brązowe plamy na liściach są często wynikiem nadmiernego podlewania lub zbyt mokrej gleby. Gdy pojawią się plamy, oznacza to, że roślina została zaatakowana przez grzyby.

Brak wilgoci może być przyczyną brązowienia rośliny ZZ. Zwiększ wilgotność w środowisku rośliny, spryskując często liście, używając tacki z kamykami lub umieszczając w pobliżu nawilżacz powietrza.

Rośliny ZZ są łatwe w uprawie i tolerują szeroki zakres warunków wzrostu.

Najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać podczas pielęgnacji rośliny ZZ, to zapewnienie odpowiedniej ilości światła słonecznego i zapobieganie nadmiernemu podlewaniu.

Choć złe warunki wzrostu mogą spowolnić wzrost rośliny ZZ, są one znacznie mniej wybredne niż niektóre inne rośliny domowe.

Najlepszym sposobem na utrzymanie krzaczastej rośliny ZZ jest zapewnienie jej dużej ilości światła i spełnienie jej podstawowych wymagań pielęgnacyjnych.

Roślina ZZ stanie się krzaczasta poprzez rozwój wielu nowych łodyg, a optymalne warunki zwiększą ilość i rozmiar tych łodyg.

Zestresowana lub nieszczęśliwa roślina ZZ może zrzucić liście, przez co będzie wydawać się mniej krzaczasta, co jest kolejnym powodem, dla którego właściwa pielęgnacja jest niezbędna, jeśli chcesz utrzymać pełną i silną roślinę ZZ.

Kiedy należy przesadzić roślinę ZZ?

ZZ mają opinię roślin wolno rosnących, więc nie trzeba ich często przesadzać. Zwykle jedyne, czego te rośliny od nas oczekują, to zwiększenie rozmiaru doniczki co dwa lata. Zalecam, aby z przesadzaniem roślin ZZ poczekać do wiosny lub wczesnego lata, ponieważ w chłodniejszych miesiącach roku roślina przechodzi w stan spoczynku, co znacznie utrudnia jej wzrost.

Odkryłem, że przesadzanie wczesną wiosną daje ZZ przestrzeń, której potrzebuje do tworzenia nowego wzrostu po powrocie do sezonu wegetacyjnego.

Rośliny ZZ są piękne i wiele osób ma je w swoich domach.

Są dość łatwe w pielęgnacji i jest to dobry pomysł, jeśli chcesz utrzymać roślinę w zdrowiu i zapobiec jej śmierci.

Jasnozielone liście, które są nowe, w końcu ciemnieją. Jeśli jednak liście o bardziej ugruntowanej pozycji stają się jaśniejsze, może to oznaczać początek blaknięcia liści. Ponieważ rośliny ZZ są przystosowane do uprawy w suchych warunkach, mogą źle reagować na nadmierne podlewanie. Jest to spowodowane głównie rozwojem grzybów i gniciem korzeni, które występują, gdy system korzeniowy rośliny jest stale narażony na działanie wilgotnego środowiska.

Mokre korzenie powodują gnicie korzeni, co z kolei uniemożliwia stały dopływ wody i składników odżywczych do liści i reszty rośliny, niezależnie od tego, czy roślina jest nadmiernie podlewana, czy też gleba nie jest dobrze zdrenowana. Żółknące liście czasami odpadają.Jeśli roślina ZZ rośnie zbyt wolno lub chcesz, aby rosła szybciej, możesz zrobić kilka rzeczy.

Ponieważ rośliny ZZ są tak łatwe w uprawie, nie ma potrzeby próbować zwiększyć ich wzrost. Jednak niektórzy lubią eksperymentować.Zapewnij roślinom ZZ silne, pośrednie światło. Rośliny ZZ są doskonałymi roślinami do uprawy w pomieszczeniach, ponieważ tolerują niski poziom oświetlenia, a jednocześnie szybko rosną w silnym świetle pośrednim. Unikaj sadzenia roślin ZZ w bezpośrednim świetle słonecznym, aby uniknąć poparzenia liści.

Gdy liść staje się brązowy, zwykle oznacza to, że coś poszło nie tak.

Najczęstszą przyczyną brązowienia liści jest infekcja grzybicza.

Brązowe plamy na liściach są często wynikiem nadmiernego podlewania lub zbyt mokrej gleby. Gdy pojawią się plamy, oznacza to, że roślina została zaatakowana przez grzyby.

Brak wilgoci może być przyczyną brązowienia rośliny ZZ. Zwiększ wilgotność w środowisku rośliny, spryskując często liście, używając tacki z kamykami lub umieszczając w pobliżu nawilżacz powietrza.

Rośliny ZZ są łatwe w uprawie i tolerują szeroki zakres warunków wzrostu.

Najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać podczas pielęgnacji rośliny ZZ, to zapewnienie odpowiedniej ilości światła słonecznego i zapobieganie nadmiernemu podlewaniu.

Choć złe warunki wzrostu mogą spowolnić wzrost rośliny ZZ, są one znacznie mniej wybredne niż niektóre inne rośliny domowe.

Najlepszym sposobem na utrzymanie krzaczastej rośliny ZZ jest zapewnienie jej dużej ilości światła i spełnienie jej podstawowych wymagań pielęgnacyjnych.

Roślina ZZ stanie się krzaczasta poprzez rozwój wielu nowych łodyg, a optymalne warunki zwiększą ilość i rozmiar tych łodyg.

Zestresowana lub nieszczęśliwa roślina ZZ może zrzucić liście, przez co będzie wydawać się mniej krzaczasta, co jest kolejnym powodem, dla którego właściwa pielęgnacja jest niezbędna, jeśli chcesz utrzymać pełną i silną roślinę ZZ.

Gdzie należy przycinać rośliny ZZ?

Usuwaj żółknące liście, gdy pojawią się na roślinie ZZ w ciągu roku. Stare liście są często zrzucane przez dojrzałe rośliny ZZ. W związku z tym sporadyczne żółknięcie kilku starszych liści jest naturalne. Żółty liść od czasu do czasu nie jest powodem do niepokoju, o ile roślina pozostaje ogólnie zdrowa i nadal wypuszcza nowe liście. Używając czystych, ostrych nożyczek, przytnij pędy rośliny ZZ, jeśli uważasz, że są zbyt długie. Ponieważ rośliny ZZ rzadko są atakowane przez szkodniki i choroby, obumarłe i usychające łodygi są najczęściej konsekwencją niedostatecznego nawodnienia. Gdy roślina jest utrzymywana w zbyt wilgotnym środowisku lub dopuszczono do jej odwodnienia przez dwa lub trzy miesiące, dochodzi do nagłego zmniejszenia liści i łodyg.

Rośliny ZZ najlepiej rosną w dużej ilości światła pośredniego (bezpośrednie światło słoneczne może spowodować przypalanie liści), i dobrze rozwijają się pod światłami fluorescencyjnymi biur i budynków komercyjnych.

Ta roślina jest świetna do miejsca pracy bez okien lub toalety, gdzie będzie narażona tylko na niewielką ilość światła fluorescencyjnego.

Rośliny ZZ mogą być uprawiane na zewnątrz w strefach 10-12 w regionach z filtrowanym słońcem i dobrze przepuszczalnej gleby. Poranne słońce jest w porządku, ale rośliny wymagają schronienia przed palącymi promieniami popołudniowymi.

Zbadaj swoją roślinę za pomocą wacika lub zwitka bawełny zamoczonej w roztworze wysokoprocentowego alkoholu (wódka, gin, lub alkohol do nacierania działa dobrze).Wymazać błąd skali nad i usunąć go, gdy widzisz jeden. Alkohol rozpuszcza woskową powłokę.Aby roślina pozostała zdrowa, po zastosowaniu alkoholu lepiej ją spłukać lub wytrzeć, choć ilość jest na ogół na tyle niewielka, że roślina nie ucierpi.

Nie spryskaj rośliny alkoholem. Jeśli jest go zbyt dużo, zwłaszcza jeśli dotrze do korzeni, roślina umrze.

Bardzo ważne jest, aby ocenić swoją unikalną roślinę przed podjęciem decyzji, czy potrzebuje ona podlewania, czy nie.

Wiele osób jest zachęcanych do regularnego podlewania swoich roślin pokojowych, ale to tylko prowadzi do rozczarowania, ponieważ nie bierze pod uwagę stanu rośliny.

Oto kilka wspaniałych metod, których używam do określenia, kiedy moja roślina ZZ wymaga podlewania.2 cale w dół, włóż palec do ziemi doniczkowej. Jeśli wyczujesz wilgoć, roślina nie wymaga podlewania.

Podnieś pojemnik i wyczuj brud przez otwory drenażowe na dnie. Roślinę można bezpiecznie podlewać, jeśli jest sucha lub bardzo lekko wilgotna. Opadające liście o suchych, brązowych brzegach lub rozległe opadanie liści wskazują na roślinę, która jest mocno niedostatecznie podlewana. Nadmierne podlewanie objawia się rozległym żółknięciem liści.

Wbij pałeczkę lub szpikulec w ziemię, aż do dna doniczki. Roślina nie wymaga podlewania, jeśli koniec patyczka jest wilgotny i przylega do niego brud.

Zobacz również:   Czy schizofrenicy okazują emocje?

Można użyć wilgotnościomierza. Te elektryczne gadżety są bardzo przydatne i niedrogie. Włóż jeden z nich do gleby na kilka minut, aby uzyskać wynik pomiaru wilgotności, który zwykle mieści się w zakresie od 1 do 10.Przycięcie łodygi rośliny ZZ daje szybsze wyniki rozmnażania. Oto, jak wyhodować roślinę ZZ z odciętej łodygi: wykonaj proste cięcie zdezynfekowanym nożem u podstawy rośliny, aby usunąć łodygę.Wymieniaj wodę, w której zanurzona jest odcięta łodyga, co 3-4 tygodnie. Nie szkodzi, jeśli o tym zapomnisz, o ile nie rozwija się pleśń.Trzymaj sadzonkę w pobliżu okna, gdzie będzie wystawiona na jasne, pośrednie światło. Najlepszym sposobem na pobudzenie sadzonki ZZ do wzrostu jest wystawienie jej na działanie promieni słonecznych.

Czas na przesadzenie sadzonki nadszedł, gdy wytworzyła kłącze i co najmniej centymetr nowych korzeni.

Podlewaj sadzonkę co 2-3 tygodnie, pozwalając ziemi przeschnąć w międzyczasie. Podlewaj częściej w jasnym świetle, rzadziej w słabym. Roślina toleruje okresy suszy, ale najlepiej sprawdza się przy regularnym nawadnianiu co tydzień lub dwa. W cieplejszych częściach stanu można ją sadzić na zewnątrz, gdzie będzie działać jako bylina.

Jak bardzo toksyczna jest roślina ZZ? Zarówno ludzie, jak i zwierzęta domowe mogą zatruć się roślinami ZZ. W przypadku połknięcia rośliny ZZ mogą powodować podrażnienia skóry i oczu, a także dyskomfort żołądkowy, wymioty i biegunkę.Jednak dzięki kilku prostym zabiegom można bezpiecznie dzielić dom z rośliną ZZ.

Kilka lat temu krążyło wiele błędnych informacji na temat roślin ZZ.

Wiele osób uważało, że roślina ta jest tak niebezpieczna, że może powodować raka, i że jedynym sposobem na jej prawidłowy dotyk jest założenie rękawiczek. Jest to nieprawda.

Usuwaj żółknące liście, gdy pojawiają się na roślinie ZZ w ciągu roku. Zerwij z drzewa blaknący liść. Stare liście są często zrzucane przez dojrzałe rośliny ZZ, dlatego sporadyczne żółknięcie kilku starszych liści jest zjawiskiem naturalnym. Żółty liść od czasu do czasu nie jest powodem do niepokoju, o ile roślina pozostaje ogólnie zdrowa i nadal wypuszcza nowe liście. Używając czystych, ostrych nożyczek, przytnij pędy rośliny ZZ, jeśli uważasz, że są zbyt długie. Ponieważ ta czynność nie powoduje powstawania nowych pędów, może nie poprawić ogólnego wrażenia pełności.

Usuń wszystkie martwe lub obumierające pędy. Ponieważ rośliny ZZ są rzadko atakowane przez szkodniki i choroby, obumarłe i usychające pędy są najczęściej konsekwencją niedostatecznego nawodnienia. Gdy roślina jest utrzymywana w zbyt wilgotnym środowisku lub pozostawiona w stanie odwodnienia przez dwa lub trzy miesiące, dochodzi do nagłego zmniejszenia liści i pędów.

Dzielenie roślin ZZ to świetny sposób na regulowanie wzrostu rośliny, ponieważ fizycznie tnie się większą część rośliny na dwie lub trzy części, aby rozpocząć jako nowe, mniejsze rośliny.

Jeśli twoja roślina staje się zbyt duża dla swojej doniczki, jeśli już zaplanowałeś przesadzenie rośliny ZZ do nowego pojemnika, lub jeśli stała się zbyt ciężka do zarządzania jako jedna gigantyczna roślina, powinieneś rozważyć podział.Aby podzielić roślinę ZZ, wyjmij ją z doniczki i zmyj cały brud wokół kłącza i korzeni.

Zastanów się, gdzie chcesz wykonać cięcie. Zazwyczaj zalecam wyznaczanie cięć na podstawie wyglądu łodyg, aby uzyskać grupy po 3-5 łodyg, co zapewnia bardziej estetyczny początek. Roślina ZZ jest jedną z niewielu roślin domowych, które mogą być uprawiane na niewielkiej powierzchni.

W rzeczywistości jest uważana za dobrą roślinę do pomieszczeń biurowych, ponieważ usuwa zanieczyszczenia z powietrza i poprawia jego jakość, zajmując przy tym niewiele miejsca.

Osiąga to poprzez uwalnianie tlenu w nocy przez liście i korzenie, co czyni ją doskonałym towarzyszem w miejscu pracy przez cały dzień.Według badań NASA, jest szczególnie dobra w usuwaniu zanieczyszczeń z powietrza, takich jak ksylen, toluen i benzen.

Zamioculcas to rodzaj roślin kwitnących w rodzinie Araceae, z jednym gatunkiem, Zamioculcas Zamiifolia. Jest to tropikalna roślina wieloletnia występująca we wschodniej Afryce, od południowej Kenii po północno-wschodnią część Afryki Południowej.

Zanzibar gem, roślina ZZ, roślina Zuzu, palma aroidalna, roślina wieczności i palma szmaragdowa to niektóre z popularnych nazw tej rośliny. Jest sadzona jako roślina ozdobna ze względu na wspaniałe błyszczące liście i łatwość utrzymania. Zwykle jedyne, czego te rośliny od nas oczekują, to zwiększenie rozmiaru doniczki co dwa lata. Z przesadzaniem ZZ zalecam poczekać do wiosny lub wczesnego lata, ponieważ w chłodniejszych miesiącach roku roślina przechodzi w stan spoczynku, co znacznie utrudnia jej wzrost.

Przekonałem się, że przesadzanie wczesną wiosną daje ZZ przestrzeń, której potrzebuje do tworzenia nowego wzrostu po powrocie do sezonu wegetacyjnego.

Rośliny ZZ są piękne i wiele osób ma je w swoich domach.

Są dość łatwe w pielęgnacji i jest to dobry pomysł, jeśli chcesz utrzymać roślinę w zdrowiu i zapobiec jej śmierci.

Jasnozielone liście, które są nowe, w końcu ciemnieją. Jeśli jednak liście o bardziej ugruntowanej pozycji stają się jaśniejsze, może to oznaczać początek blaknięcia liści. Ponieważ rośliny ZZ są przystosowane do uprawy w suchych warunkach, mogą źle reagować na nadmierne podlewanie. Jest to spowodowane głównie rozwojem grzybów i gniciem korzeni, które występują, gdy system korzeniowy rośliny jest stale narażony na działanie wilgotnego środowiska.

Mokre korzenie powodują gnicie korzeni, co z kolei uniemożliwia stały dopływ wody i składników odżywczych do liści i reszty rośliny, niezależnie od tego, czy roślina jest nadmiernie podlewana, czy też gleba nie jest dobrze zdrenowana. Żółknące liście czasami odpadają.Jeśli roślina ZZ rośnie zbyt wolno lub chcesz, aby rosła szybciej, możesz zrobić kilka rzeczy.

Ponieważ rośliny ZZ są tak łatwe w uprawie, nie ma potrzeby próbować zwiększyć ich wzrost. Jednak niektórzy lubią eksperymentować.Zapewnij roślinom ZZ silne, pośrednie światło. Rośliny ZZ są doskonałymi roślinami do uprawy w pomieszczeniach, ponieważ tolerują niski poziom oświetlenia, a jednocześnie szybko rosną w silnym świetle pośrednim. Unikaj sadzenia roślin ZZ w bezpośrednim świetle słonecznym, aby uniknąć poparzenia liści.

Gdy liść staje się brązowy, zwykle oznacza to, że coś poszło nie tak.

Najczęstszą przyczyną brązowienia liści jest infekcja grzybicza.

Brązowe plamy na liściach są często wynikiem nadmiernego podlewania lub zbyt mokrej gleby. Gdy pojawią się plamy, oznacza to, że roślina została zaatakowana przez grzyby.

Brak wilgoci może być przyczyną brązowienia rośliny ZZ. Zwiększ wilgotność w środowisku rośliny, spryskując często liście, używając tacki z kamykami lub umieszczając w pobliżu nawilżacz powietrza.

Rośliny ZZ są łatwe w uprawie i tolerują szeroki zakres warunków wzrostu.

Najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać podczas pielęgnacji rośliny ZZ, to zapewnienie odpowiedniej ilości światła słonecznego i zapobieganie nadmiernemu podlewaniu.

Choć złe warunki wzrostu mogą spowolnić wzrost rośliny ZZ, są one znacznie mniej wybredne niż niektóre inne rośliny domowe.

Najlepszym sposobem na utrzymanie krzaczastej rośliny ZZ jest zapewnienie jej dużej ilości światła i spełnienie jej podstawowych wymagań pielęgnacyjnych.

Roślina ZZ stanie się krzaczasta poprzez rozwój wielu nowych łodyg, a optymalne warunki zwiększą ilość i rozmiar tych łodyg.

Zestresowana lub nieszczęśliwa roślina ZZ może zrzucić liście, przez co będzie wydawać się mniej krzaczasta, co jest kolejnym powodem, dla którego właściwa pielęgnacja jest niezbędna, jeśli chcesz utrzymać pełną i silną roślinę ZZ.

Zobacz filmy na podobne tematy: