Czy roślina ZZ jest toksyczna?

Czy roślina ZZ jest toksyczna?

Roślina ZZ (Zamioculcas zamiifolia) to doskonały wybór na wytrzymałą, słabo oświetloną roślinę domową. Być może zastanawiasz się, czy rośliny ZZ są trujące i czy są bezpieczne dla Twojej rodziny i zwierząt domowych.Rośliny ZZ zatruwają zarówno ludzi, jak i zwierzęta domowe. W przypadku połknięcia rośliny ZZ mogą powodować podrażnienia skóry i oczu, a także dyskomfort żołądkowy, wymioty i biegunkę. Jednak dzięki kilku prostym środkom ostrożności można bezpiecznie dzielić dom z rośliną ZZ.Roślina ZZ należy do rodziny roślin Araceae, która jest trująca. Mimo że spożycie liści i soku może być niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych, samo dotknięcie rośliny spowoduje w najlepszym razie niewielkie problemy.

Jednak po zetknięciu się z rośliną należy natychmiast umyć ręce, aby upewnić się, że nie pozostały żadne resztki lub sok, które mogłyby podrażnić skórę, dostać się do oczu lub dostać się do ust.Niektórzy uważają, że przy obchodzeniu się z rośliną ZZ należy nosić rękawiczki. Została ona uznana za najlepszą nową roślinę na Wystawie Roślin Tropikalnych (TPIE) w 2018 roku. Pochodzi z Costa Farms i wciąż jest rzadko spotykana na rynku lokalnym.Miłośnicy roślin domowych zakochali się w Raven ZZ. Raven wyróżnia się z tłumu dzięki swojemu eleganckiemu ubarwieniu.

Ponieważ jest to roślina ZZ, jest to także jedna z najłatwiejszych w pielęgnacji roślin, co czyni ją idealną do zapewnienia udanego doświadczenia z roślinami domowymi dla konsumentów o każdym poziomie umiejętności.Rośnie dobrze zarówno w świetle naturalnym, jak i sztucznym, i w przeciwieństwie do wielu roślin, nie wymaga dużej ilości światła, aby uzyskać swój żywy odcień. Podlewaj tylko wtedy, gdy kilka centymetrów gleby jest suchych (raz w tygodniu lub tak), i upewnij się, że cały nadmiar wody odpływa.

Jeśli pojemnik nie ma otworów, użyj pół do jednej filiżanki wody, dostosowując ją do środowiska. Nie pozwól, aby Raven ZZ stał w wodzie lub wilgotnej glebie. Przed wyborem, czy podlewać roślinę, czy nie, ważne jest, aby zbadać jej szczególne wymagania. Wiele osób jest zachęcanych do regularnego podlewania roślin w pomieszczeniach, ale to prowadzi do rozczarowania, ponieważ nie uwzględnia stanu rośliny. Oto kilka wspaniałych metod, których używam do określenia, kiedy moja roślina ZZ wymaga podlania. Dwa cale w dół, włóż palec do ziemi doniczkowej. Jeśli wyczujesz wilgoć, roślina nie wymaga podlewania.

Podnieś pojemnik i wyczuj brud przez otwory odpływowe na dnie. Roślinę można bezpiecznie podlewać, jeśli jest sucha lub bardzo lekko wilgotna. Opadające liście z suchymi, brązowymi brzegami lub powszechne opadanie liści wskazują na to, że roślina jest mocno niedożywiona. Nadmierne nawodnienie objawia się rozległym żółknięciem liści. Wbij pałeczkę lub szpikulec w ziemię aż do dna doniczki. Wyjąć patyczek i sprawdzić, czy nie jest mokry. Rośliny nie trzeba podlewać, jeśli koniec patyczka jest mokry i przylega do niego ziemia.Sprawdź wagę doniczki. Mokra ziemia jest cięższa od suchej. Podnoś doniczkę za każdym razem, gdy sprawdzasz, czy wymaga ona podlania.

Dzięki temu szybko zorientujesz się, jaki jest ciężar doniczki. Skorzystaj z wilgotnościomierza. Te elektryczne gadżety są niezwykle przydatne i niedrogie. Wystarczy włożyć jeden z nich do gleby na kilka minut, aby otrzymać wynik pomiaru wilgotności, który zwykle podawany jest w skali od 1 do 10. Jest to bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu można mieć pewność, że podlewa się roślinę ZZ tylko wtedy, gdy jest to konieczne.Zamioculcus zamiifolia ‘Zenzi’ to uroczy młodszy brat zwykłej rośliny ZZ. Karłowy Zenzi jest tak samo łatwy w pielęgnacji i toleruje słabe oświetlenie. Na grubych, łukowato wygiętych łodygach ciemnozielone, poskręcane liście ZZ rosną ciasno obok siebie. Ta wolno rosnąca roślina tworzy zwartą kępę, która pozostaje urocza i skromna – nadaje się do mieszkania lub na biurko. Jest odporna na różne warunki oświetleniowe, od przyćmionego do jasnego światła pośredniego. Przed podlaniem pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Jeśli korzenie rośliny są odsłonięte, może to być znak, że roślina się zapuściła i wymaga przesadzenia. Delikatnie wyjmij roślinę z doniczki i sprawdź, czy korzenie są bezpiecznie zawinięte dookoła wnętrza doniczki. W razie potrzeby przesadź roślinę, aby zapewnić jej zdrowy rozwój. Podczas sadzenia rośliny ZZ w doniczce wypełnij pojemnik do poziomu podstawy łodygi, tak aby kłącze było lekko przykryte ziemią. Unikaj zbyt głębokiego sadzenia w doniczce – lepiej jest pozostawić niewielką ilość odsłoniętego korzenia niż zakopać łodygi, co może spowodować ich gnicie.

Ponieważ roślina ZZ zawiera szczawian wapnia, jest trująca.W przypadku bezpośredniego spożycia roślina ZZ jest łagodnie toksyczna dla kotów. Narażenie na kontakt z rośliną może również powodować niewielkie podrażnienia skóry i oczu. Toksyczność rośliny jest spowodowana przez kryształy szczawianu wapnia w soku.Te niezwykle małe i spiczaste kryształy są odpowiedzialne za niekorzystne objawy rośliny. Gdy roślina ZZ wejdzie w kontakt ze skórą kota, może powodować podrażnienie i pieczenie.Należy jak najszybciej usunąć ją z oczu i unikać ich dotykania.

W przypadku błon śluzowych efekt będzie taki sam.W przypadku spożycia jakiejkolwiek części rośliny ZZ kot odczuwa dyskomfort i obrzęk jamy ustnej. Koty odczuwają dyskomfort i opuchliznę w jamie ustnej, jeśli zjedzą jakąkolwiek część rośliny ZZ. Rośliny ZZ są łatwe w utrzymaniu i wspaniałe do uprawy w pomieszczeniach, a krucza ZZ ma wiele z tych samych cech.

Jej pełna nazwa to Zamioculcas zamiifolia Raven i jest to tropikalny sukulent o limonkowozielonych liściach, które w miarę dojrzewania stają się fioletowo-czarne. Jest to wolno rosnąca roślina, która może osiągnąć wysokość od półtora metra do trzech stóp. W rzeczywistości roślina raven ZZ została wybrana “Najlepszą nową rośliną” na Wystawie Roślin Tropikalnych 2018 i zaraz potem weszła na rynek. Od tego czasu zyskała na popularności i niedawno zaczęła pojawiać się w dużych centrach ogrodniczych.

Roślina ZZ, znana również jako klejnot Zanzibaru lub jej nazwa naukowa, Zamioculcas zamiifolia, jest tak niezwykła dzięki swoim lśniącym liściom o osobliwej woskowej fakturze, że często mylona jest ze sztuczną.Jest również znana jako “stalowa roślina”, ponieważ może przetrwać słabe światło i rzadkie podlewanie bez narzekania.PodlewaniePrzelewanie jest najczęstszym sposobem uszkodzenia rośliny ZZ. Podlewaj ją tylko wtedy, gdy górna warstwa gleby jest sucha. Może się to odbywać co kilka tygodni lub rzadziej, gdy jest mało światła, np. w okresie zimowym. Podczas podlewania najlepiej jest stosować letnią wodę bezpośrednio do gleby doniczkowej.

Nawożenie i doniczkowanieDla rośliny ZZ wystarczy każda dobrze przepuszczalna mieszanka doniczkowa do wnętrz. Aby pomóc w napowietrzaniu gleby, można dodać substancje takie jak perlit lub skały lawowe. Napowietrzanie to proces tworzenia mikroskopijnych otworów w glebie, dzięki którym do korzeni dociera więcej powietrza, wody i składników odżywczych. Chociaż nie jest to konieczne, można nawozić roślinę ZZ raz w miesiącu przez cały wiosenno-letni sezon kwitnienia, aby odzyskać utracone składniki odżywcze.

Nawozić należy tylko jesienią i zimą, kiedy większość roślin tropikalnych przechodzi w stan półśpiączki.TemperaturaRoślina ZZ, podobnie jak większość roślin domowych, preferuje temperaturę w zakresie od 65 do 85 stopni Fahrenheita. Ponieważ niskie temperatury mogą utrudniać wzrost roślin, najlepiej jest utrzymywać termostat w temperaturze powyżej 60 stopni. Trzymaj roślinę ZZ z dala od klimatyzatorów latem i systemów grzewczych zimą, aby utrzymać ją w odpowiednim zakresie temperatur.Światło Roślina ZZ dobrze rozwija się w średnim lub jasnym świetle pośrednim, ale może tolerować bardzo niski poziom światła pośredniego.Rozważ umieszczenie rośliny ZZ w jasnym miejscu z oknami wychodzącymi na południe, gdzie będzie otrzymywać od 8 do 10 godzin pośredniego światła słonecznego.Oto kilka wspaniałych metod, których używam, aby określić, kiedy moja roślina ZZ wymaga podlewania.

Zobacz również:   Jak powstaje granica frontu?

W przypadku skromnego przycinania przerośniętych łodyg wystarczy przyciąć łodygę, aby dopasować ją do pozostałych i uzyskać bardziej symetryczną roślinę. Jeśli łodygi są poprzecinane i zagęszczone w kierunku gleby, rozważ usunięcie całych łodyg, aby zapewnić lepszy przepływ powietrza i lżejszy ogólny wygląd rośliny. Jeśli usuwasz tylko starsze liście lub uszkodzone części rośliny (np. z przewróconej doniczki), najlepiej jest przycinać tylko uszkodzone części rośliny, obcinając liście w miejscu, gdzie stykają się z łodygą, lub przycinając uszkodzoną łodygę tuż pod miejscem, gdzie zaczyna się uszkodzenie.

Jeśli walczysz z chorobą lub gniciem, będziesz chciał być bardziej pobłażliwy przy ilości usuwanych roślin. W przypadku zaobserwowania zgnilizny pełzającej w górę łodygi od linii gleby należy usunąć całą łodygę z rośliny. Należy także zajrzeć pod glebę, aby sprawdzić, czy zgnilizna nie rozprzestrzeniła się na korzenie lub kłącze. ZZ ma żółte liście. Najczęstszą przyczyną obumierania roślin jest nadmierne podlewanie.

Nadmierne nasłonecznienie, szkodniki, aklimatyzacja lub stres klimatyczny mogą powodować żółte liście.Aby ustalić, dlaczego roślina ZZ ma taki problem, należy rozważyć następujące kwestie.Nadmierne podlewanie jest najczęstszą przyczyną brązowych końcówek liści u roślin ZZ, zwłaszcza jeśli pojawiają się one na nowych przyrostach.

Odwodnienie może być spowodowane podlewaniem, nadmiernym ciepłem lub światłem, przenawożeniem lub niską wilgotnością powietrza. Końcówki liści są najbardziej wrażliwym elementem rośliny na brak wody, co powoduje ich usychanie i brązowienie. Brązowe końcówki liści są spowodowane nadmierną utratą wody z liści lub niezdolnością do dostarczenia wystarczającej ilości wody do liści.Nadmierne podlewanie jest najczęstszą przyczyną brązowych końcówek u roślin ZZ, co na początku może wydawać się sprzeczne z intuicją. Z drugiej strony, nadmierne podlewanie powoduje, że gleba jest mokra, co uszkadza lub nawet zabija korzenie.

W takiej sytuacji obfitość wody zamienia się w jej niedobór, a na i tak już delikatnej roślinie szybko pojawiają się brązowe końcówki na wrażliwych nowych przyrostach. Problemy ze światłem, skrajne niedostateczne nawodnienie, brak lub nadmiar nawozu, stres wywołany zimnem, stres związany z przesadzaniem lub uraz mogą powodować przewracanie się łodyg roślin ZZ. Kluczem do zapobiegania i naprawiania roślin ZZ z przewracającymi się łodygami jest odpowiednie zdiagnozowanie i leczenie podstawowego problemu.

Dobrą wiadomością jest to, że na większość problemów, które mogą niepokoić rośliny, można znaleźć odpowiedzi.Nadmierne podlewanie jest najczęstszą przyczyną żółknięcia liści u roślin ZZ. Rośliny ZZ rozwijają się dzięki zaniedbaniu – nie potrzebują dużo wody, aby przetrwać. Podlewaj rośliny, gdy górna połowa gleby jest sucha. Podlewaj, aż otwór odpływowy na dnie doniczki będzie wolny od wody. Istnieją dwie metody rozmnażania liści roślin ZZ w wodzie. Jedną z nich jest po prostu zanurzenie liści w wodzie (przyda się do tego kieliszek!) i pozostawienie ich w wodzie.

Aby pobudzić rozwój nowych roślin, należy wykonać czyste nacięcie wzdłuż dolnej części liści, odcinając dolną ćwiartkę. Jeśli wybierzesz tę ostatnią opcję, musisz poczekać, aż liście się zagoją, zanim zanurzysz je w wodzie.Podejście wodne jest fantastyczne, ponieważ od razu widać rosnące korzenie, niezależnie od tego, czy używasz sadzonek liściowych czy łodygowych. Ta piękna roślina, o lśniących liściach i mocnej, wyprostowanej budowie, jest obowiązkowym elementem wyposażenia szafki nocnej lub wolnego miejsca na podłodze.

Co jest jeszcze lepsze? Roślina ZZ, znana również jako Zamioculcas Zamiifolia, jest w stanie wytrzymać bardzo niskie natężenie światła i rzadkie podlewanie.Rośliny ZZ, podobnie jak większość typowych roślin domowych, rozwijają się w jasnym, pośrednim słońcu. Rośliny ZZ uwielbiają jasne, pośrednie światło, ale mogą też rosnąć w miejscach słabo oświetlonych. Rośliny te mogą nawet rosnąć w oświetleniu fluorescencyjnym o wysokiej intensywności. Jest to jeden z głównych powodów, dla których są one popularnym wyborem do wnętrz bez okien.

Zdecydowanie najszybszą i najłatwiejszą techniką rozmnażania roślin ZZ jest podział. Oznacza to jednak, że wymagana jest dojrzała roślina z licznymi łodygami.Ponieważ są to rośliny kłączowe, rozmnażanie roślin ZZ przez podział działa. Jeśli zauważysz nowe pędy wyrastające z ziemi w pobliżu rośliny matecznej, oznacza to, że roślina jest gotowa do podziału. Po prostu wyjmij roślinę mateczną z pojemnika, rozluźnij ziemię i podziel roślinę na kilka części.

Upewnij się, że każda część ma dużo liści i korzeni, a następnie posadź w nowej glebie i gotowe! Oczywiście fakt, że dodatkowe rośliny są już zadomowione, jest dodatkowym atutem. Może przez jakiś czas będą marudzić, ale powinny sobie poradzić i nadal rosnąć z dużym powodzeniem. Twoja roślina ZZ należy do rodziny roślin Araceae, która jest trująca. Wiele osób ma jednak wrażenie, że roślina ta jest bardzo szkodliwa.

Chociaż spożycie liści i soku może być niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych, samo dotknięcie rośliny spowoduje w najlepszym razie niewielkie problemy.Rośliny ZZ są bardzo odporne na zanieczyszczenia. Są doskonałymi roślinami domowymi dla osób, które mają w domu zwierzęta domowe, palą tytoń i wdychają inne toksyny. Proces oczyszczania powietrza zachodzi w liściach rośliny, które pochłaniają szkodliwe elementy ze zwykłego powietrza.

Z kolei w procesie fotosyntezy uwalniają z powrotem do atmosfery czysty tlen. Wykazano, że ZZ, podobnie jak wiele innych roślin domowych, minimalizuje zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i eliminuje toksyny, takie jak benzen, formaldehyd i inne. Jest to wolno rosnąca roślina o woskowych, okrągłych, ciemnozielonych liściach na zgrabnych łodygach, która może osiągnąć wysokość od 2 do 3 stóp.

Wygląda dobrze w każdym środowisku, ale toleruje wiele mniej idealnych sytuacji. Dobrze rośnie w słabo oświetlonych miejscach, nie szkodzi jej niska wilgotność powietrza i jest w stanie znieść sporadyczne podlewanie przez nieuważnego właściciela. Zenzi ZZ Plant to miniaturowa odmiana dobrze znanej rodziny Aroid. Roślina doskonale nadaje się do wnętrz, ponieważ toleruje zarówno cień, jak i suszę. Liście sukulentów mają owalny kształt, są ciemnozielone, grube i błyszczące, rosną na szczytach cylindrycznych łodyg. Roślinę tę można uprawiać w doniczkach i pojemnikach, aby ozdobić stół, półkę lub kącik na podłodze.

Czy zakład ZZ można podzielić?

Zdecydowanie najszybszą i najłatwiejszą techniką rozmnażania roślin ZZ jest podział. Oznacza to jednak, że wymagana jest dojrzała roślina z licznymi łodygami. Ponieważ są to rośliny kłączowe, rozmnażanie roślin ZZ przez podział działa. Jeśli zauważysz nowe pędy wyrastające z ziemi w pobliżu rośliny matecznej, oznacza to, że roślina jest gotowa do podziału. Po prostu wyjmij roślinę mateczną z pojemnika, rozluźnij ziemię i podziel roślinę na kilka części. Upewnij się, że każda część ma dużo liści i korzeni, a następnie posadź w nowej glebie i gotowe!

Zobacz również:   Czy 32 uncje to 1 kwarta?

Oczywiście fakt, że dodatkowe rośliny są już zadomowione, jest dodatkowym atutem. Może przez jakiś czas będą marudzić, ale powinny sobie poradzić i nadal rosnąć z dużym powodzeniem. Twoja roślina ZZ należy do rodziny roślin Araceae, która jest trująca. Wiele osób ma jednak wrażenie, że roślina ta jest bardzo szkodliwa. Chociaż spożycie liści i soku może być niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych, samo dotknięcie rośliny spowoduje w najlepszym razie niewielkie problemy.

Rośliny ZZ są bardzo odporne na zanieczyszczenia. Są doskonałymi roślinami domowymi dla osób, które mają w domu zwierzęta domowe, palą tytoń i wdychają inne toksyny. Proces oczyszczania powietrza zachodzi w liściach rośliny, które pochłaniają szkodliwe elementy ze zwykłego powietrza. Z kolei w procesie fotosyntezy uwalniają z powrotem do atmosfery czysty tlen.

Wykazano, że ZZ, podobnie jak wiele innych roślin domowych, minimalizuje zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i eliminuje toksyny, takie jak benzen, formaldehyd i inne. Jest to wolno rosnąca roślina o woskowych, okrągłych, ciemnozielonych liściach na zgrabnych łodygach, która może osiągnąć wysokość od 2 do 3 stóp. Wygląda dobrze w każdym środowisku, ale toleruje wiele mniej idealnych sytuacji. Dobrze rośnie w słabo oświetlonych miejscach, nie szkodzi jej niska wilgotność powietrza i jest w stanie wytrzymać sporadyczne podlewanie przez nieuważnego właściciela.

Zenzi ZZ Plant to miniaturowa odmiana dobrze znanej rodziny Aroid. Roślina doskonale nadaje się do wnętrz, ponieważ toleruje zarówno cień, jak i suszę. Liście sukulentów mają owalny kształt, są ciemnozielone, grube i błyszczące, rosną na wierzchołkach cylindrycznych łodyg. Roślinę tę można uprawiać w doniczkach i pojemnikach, aby ozdobić stół, półkę lub kącik na podłodze.

Dlaczego liście roślin ZZ żółkną?

ZZ ma żółte liście. Nadmierne podlewanie jest najczęstszą przyczyną obumierania roślin. Nadmierne nasłonecznienie, szkodniki, aklimatyzacja lub stres klimatyczny mogą być przyczyną żółtych liści. Aby ustalić, dlaczego roślina ZZ ma ten problem, należy rozważyć następujące czynniki: nadmierne podlewanie jest najczęstszą przyczyną brązowych końcówek liści u roślin ZZ, zwłaszcza jeśli pojawiają się one na nowych przyrostach.

Odwodnienie może być spowodowane podlewaniem, nadmiernym ciepłem lub światłem, przenawożeniem lub niską wilgotnością powietrza.Końcówki liści są najbardziej wrażliwym elementem rośliny na brak wody, co powoduje ich usychanie i brązowienie. Brązowe końcówki liści są spowodowane nadmierną utratą wody z liści lub niezdolnością do dostarczenia wystarczającej ilości wody do liści.Nadmierne podlewanie jest najczęstszą przyczyną brązowych końcówek u roślin ZZ, co na początku może wydawać się sprzeczne z intuicją.

Z drugiej strony, nadmierne podlewanie powoduje, że gleba jest mokra, co uszkadza lub nawet zabija korzenie. W takiej sytuacji obfitość wody zamienia się w jej niedobór, a na i tak już delikatnej roślinie szybko pojawiają się brązowe końcówki na wrażliwych nowych przyrostach. Problemy ze światłem, skrajne niedostateczne nawodnienie, brak lub nadmiar nawozu, stres wywołany zimnem, stres związany z przesadzaniem lub uraz mogą powodować przewracanie się łodyg roślin ZZ.

Kluczem do zapobiegania i naprawiania roślin ZZ z przewracającymi się łodygami jest odpowiednie zdiagnozowanie i leczenie podstawowego problemu. Dobrą wiadomością jest to, że na większość problemów, które mogą niepokoić rośliny, można znaleźć odpowiedzi. Nadmierne podlewanie jest najczęstszą przyczyną żółknięcia liści u roślin ZZ. Rośliny ZZ rozwijają się dzięki zaniedbaniu – nie potrzebują dużo wody, aby przetrwać.

Podlewaj rośliny, gdy górna połowa gleby jest sucha. Podlewaj, aż otwór odpływowy na dnie doniczki będzie wolny od wody. Istnieją dwie metody rozmnażania liści roślin ZZ w wodzie. Jedną z nich jest po prostu zanurzenie liści w wodzie (przyda się do tego kieliszek!) i pozostawienie ich w wodzie. Aby pobudzić rozwój nowych roślin, należy wykonać czyste nacięcie wzdłuż dolnej części liści, odcinając dolną ćwiartkę.

Jeśli wybierzesz tę ostatnią opcję, musisz poczekać, aż liście się zagoją, zanim zanurzysz je w wodzie.Podejście wodne jest fantastyczne, ponieważ od razu widać rosnące korzenie, niezależnie od tego, czy używasz sadzonek liściowych czy łodygowych. Ta piękna roślina, o lśniących liściach i mocnej, wyprostowanej budowie, jest obowiązkowym elementem wyposażenia szafki nocnej lub wolnego miejsca na podłodze. Co jest jeszcze lepsze? Roślina ZZ, znana również jako Zamioculcas Zamiifolia, jest w stanie wytrzymać bardzo niskie natężenie światła i rzadkie podlewanie.Rośliny ZZ, podobnie jak większość typowych roślin domowych, rozwijają się w jasnym, pośrednim słońcu.

Rośliny ZZ uwielbiają jasne, pośrednie światło, ale mogą też rosnąć w miejscach słabo oświetlonych. Rośliny te mogą nawet rosnąć w oświetleniu fluorescencyjnym o wysokiej intensywności. Jest to jeden z głównych powodów, dla których są one popularnym wyborem do wnętrz bez okien. Zdecydowanie najszybszą i najłatwiejszą techniką rozmnażania roślin ZZ jest podział.

Oznacza to jednak, że wymagana jest dojrzała roślina z licznymi łodygami.Ponieważ są to rośliny kłączowe, rozmnażanie roślin ZZ przez podział działa. Jeśli zauważysz nowe pędy wyrastające z ziemi w pobliżu rośliny matecznej, oznacza to, że roślina jest gotowa do podziału. Po prostu wyjmij roślinę mateczną z pojemnika, rozluźnij ziemię i podziel roślinę na kilka części. Upewnij się, że każda część ma dużo liści i korzeni, a następnie zasadź w nowej glebie i gotowe!

Oczywiście fakt, że dodatkowe rośliny są już zadomowione, jest dodatkowym atutem. Może przez jakiś czas będą marudzić, ale powinny sobie poradzić i nadal rosnąć z dużym powodzeniem.Twoja roślina ZZ należy do rodziny roślin Araceae, która jest trująca. Wiele osób ma jednak wrażenie, że roślina ta jest bardzo szkodliwa. Chociaż spożycie liści i soku może być niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych, samo dotknięcie rośliny spowoduje w najlepszym razie niewielkie problemy.

Rośliny ZZ są bardzo odporne na zanieczyszczenia. Są doskonałymi roślinami domowymi dla osób, które mają w domu zwierzęta domowe, palą tytoń i wdychają inne toksyny. Proces oczyszczania powietrza zachodzi w liściach rośliny, które pochłaniają szkodliwe elementy ze zwykłego powietrza. Z kolei w procesie fotosyntezy uwalniają z powrotem do atmosfery czysty tlen. Wykazano, że ZZ, podobnie jak wiele innych roślin domowych, minimalizuje zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i eliminuje toksyny, takie jak benzen, formaldehyd i inne.

Jest to wolno rosnąca roślina o woskowych, okrągłych, ciemnozielonych liściach na zgrabnych łodygach, która może osiągnąć wysokość od 2 do 3 stóp. Wygląda dobrze w każdym środowisku, ale toleruje wiele mniej idealnych sytuacji. Dobrze rośnie w słabo oświetlonych miejscach, nie szkodzi jej niska wilgotność powietrza i jest w stanie znieść sporadyczne podlewanie przez nieuważnego właściciela.

Zenzi ZZ Plant to miniaturowa odmiana dobrze znanej rodziny Aroid. Roślina doskonale nadaje się do wnętrz, ponieważ toleruje zarówno cień, jak i suszę. Liście sukulentów mają owalny kształt, są ciemnozielone, grube i błyszczące, rosną na szczytach cylindrycznych łodyg. Roślinę tę można uprawiać w doniczkach i pojemnikach, aby ozdobić stół, półkę lub kącik na podłodze.

Zobacz filmy na podobne tematy: