Jakie jest inne słowo dla Niny?

Jakie jest inne słowo dla Niny?

Na tej stronie możesz odkryć 16 synonimów, antonimów, wyrażeń idiomatycznych i wyrazów bliskoznacznych dla słowa Nina, takich jak: Anna, Simone, Tina, Claudia, Andrea, Amy, Lisa, Sophie, Laura, Stephanie i Donna.

Jak po angielsku nazywacie rodziców chrzestnych swojego dziecka?

W momencie chrztu rodzice chrzestni i rodzice naturalni stają się wzajemnie swoimi compadres (forma compadres w liczbie mnogiej obejmuje zarówno męskich, jak i żeńskich współrodziców). … w ten sposób ojciec dziecka będzie nazywał matkę chrzestną dziecka “comadre”, a ona jego “compadre” itd.

Jak mówi się “ojciec chrzestny” w języku chamorro?

Måle’ i kompåiri (ojciec chrzestny, skracany do påri) oraz rodzice dziecka tworzą system “kompaire”. Relacje te służą umacnianiu tradycyjnych wartości chamoru.

Co to jest padrino po angielsku?

Rzeczownik, liczba mnoga pa-dri-nos [pah-three-naws; english puh-dree-nohz]. Hiszpański. Ojciec chrzestny. Opiekun osoby, patron lub mentor.

Czy Nina to meksykańskie imię?

Niña (hiszp. dziewczyna) to imię, przydomek i nazwisko pochodzenia hiszpańskiego.

Co oznacza nina we wszystkich językach?

Ma też związek z hiszpańskim słowem “niña”, które tłumaczy się jako “mała dziewczynka” i ma znaczenie w kilku innych językach: (hebrajski: “bóg był łaskawy, bóg okazał łaskę”); (perski: “miły”); (hindi: “piękny”); (swahili: “matka”); (native american: “silny”); (arabski: “przyjaciel”); (grecki: “kwiat”).

Zobacz również:   Która filozofia chińska miała duży wpływ na kształtowanie wartości średniowiecznej Japonii?

Czy Nina to ładne imię?

Nina to proste, krótkie i ładne imię, nawet jeśli nieco nijako eleganckie. Ma zarówno słowiański, jak i europejski czynnik kosmopolityczny, co czyni je całkiem stylowym. Nie jest nadużywane, więc nie jest męczące.

Czy Nina oznacza ogień?

Nina oznacza “zagrodę ryb” w języku babilońskim, a “ogień” w języku quechua.

Co oznacza compadres w języku hiszpańskim?

Zaprzyjaźnij się z definicją compadre

Co oznacza mali w chamorro?

Dzieci nazywają swojego ojca chrzestnego “nino”, a matkę chrzestną “nina”, a rodzice zwracają się do siebie per mali’ (w przypadku kobiet) lub pari’ (w przypadku facetów). W dzisiejszych czasach sytuacja nieco się zmieniła.

Co to znaczy matka chrzestna?

Matka chrzestna to kobieta, która jest rodzicem chrzestnym – osobą, która zobowiązała się do pomocy w wychowaniu dziecka, zwłaszcza w sposób religijny. … te osoby dorosłe są rodzicami chrzestnymi dziecka, a dziecko jest ich chrześniakiem.

Jak nazywa się chrześniak Twojej matki?

W języku hiszpańskim ojciec dziecka i ojciec chrzestny są dla siebie “compadres” – czyli “współojcami”. “compadre” to także tradycyjne określenie szacunku i przyjaźni dla mężczyzny. Odpowiednikiem żeńskiego terminu w języku hiszpańskim jest comadre.

Co oznacza słowo compadrazgo?

Definicja compadrazgo : wzajemny związek lub instytucja społeczna takiego związku istniejąca między rodzicem lub rodzicami chrzestnymi a chrześniakiem i jego rodzicami w świecie hiszpańskojęzycznym (jak w Ameryce Południowej)

Jakie jest angielskie słowo na pai?

Z więcej niż jedną babcią w rodzinie, a wiele młodych babć woli “modne” imię, sprawdź alternatywy dla babci, babci i nany jak gigi lub nini.

Zobacz filmy na podobne tematy: