Jak rozmnażać Dracaena Angolensis?

Jak rozmnażać Dracaena Angolensis?

Najlepszym czasem na rozmnażanie jest sezon wegetacyjny, prawdopodobnie wiosną lub latem. African Spears można rozmnażać różnymi metodami, a mianowicie przez podział korzeni, nowe odrosty i nowe odrosty. Aby skutecznie rozmnażać te sukulenty African Spears, należy zrozumieć, że rosną one przez kłącza. Rośliny te mogą być oddzielone tylko wtedy, gdy mają wiele włóczni. Weź ze sobą czysty pojemnik, ostry nóż i trochę ziemi doniczkowej do kaktusów.

Następnie wyjmij bryłę korzeniową z poprzedniego pojemnika i umieść ją na równej powierzchni. Ostrożnie wyszczotkuj ręką, aby usunąć brud z korzeni lub kłącza. Ostrym nożem potnij roślinę na części, uważając, aby korzenie każdego segmentu pozostały nienaruszone. Nie będzie to miało negatywnego wpływu na roślinę ani jej nie zniszczy. Przesadź świeże części rośliny wężownika do czystego pojemnika z ziemią do uprawy kaktusów. Aby zapewnić właściwą pielęgnację Sansevieria Cylindrica, należy zapewnić jej wodę i umieścić w nieco bardziej nasłonecznionym miejscu. Jeśli zauważysz, że na roślinie rozwijają się poczwarki lub odrosty, możesz je usunąć i wysiać osobno.

Do podziału korzenia potrzebna jest czysta doniczka, ostry nóż i ziemia do uprawy kaktusów. Usuń bryłę korzeniową, zidentyfikuj korzeń poczwarki i odetnij młodą gałązkę.   Umieść go w miejscu z pośrednim jasnym światłem i często podlewaj, aby zapewnić właściwą pielęgnację Sansevieria Cylindrica. Usuń długi, zdrowy liść z rośliny wężowej za pomocą sterylizowanych nożyczek, noża lub sekatora. Zanurz odcięty koniec liścia w czystej szklance lub słoiku z wodą, aby się ukorzenić. Umieść słoik w miejscu częściowo nasłonecznionym i obserwuj rozwój korzeni.

Utrzymuj poziom wody, uzupełniając ją co kilka dni. Co dwa tygodnie wymieniaj starą wodę na czystą, aby uniknąć rozwoju bakterii i glonów.   Gdy korzenie osiągną centymetr długości, posadź je w dobrze zdrenowanej mieszance doniczkowej dla kaktusów. Aby zapewnić właściwą pielęgnację Sansevieria Cylindrica, należy zapewnić jej wodę i umieścić w nieco bardziej nasłonecznionym miejscu. W razie potrzeby można zrezygnować z ukorzeniania w wodzie.

Po usunięciu zdrowego liścia z rośliny należy pozostawić odcięty koniec na 24 godziny, a następnie przesadzić go do doniczki z kaktusem, uciętym końcem w dół.   Ze względu na powolne tempo wzrostu Sansevieria Cylindrica, może potrzebować do dwóch miesięcy, aby się zadomowić.Sansevieria Cylindrica powinna być przechowywana w temperaturze od 68 do 85 stopni Fahrenheita (20 i 29 stopni Celcjusza). Pielęgnacja Sansevieria Cylindrica nie wymaga przestrzegania określonego zakresu temperatur. Mogą one wytrzymać szeroki zakres temperatur występujących w naszych domach. Gdy czujesz się swobodnie we własnym domu, jest to również odpowiednie do pielęgnacji Sansevieria Cylindrica.

Wężowate rośliny, ogólnie rzecz biorąc, rozwijają się w ciepłym klimacie i będą cierpieć, jeśli temperatura spadnie poniżej 50 stopni Fahrenheita (10 stopni Celsjusza).   Ponadto, ponieważ roślina ta nie może wytrzymać mrozu, unikaj sadzenia jej w pobliżu urządzeń wentylacyjnych, grzewczych lub klimatyzacyjnych. Jeśli wiele liści draceny spada z rośliny, coś jest zdecydowanie nie tak. Jednak powodem opadania liści jest najprawdopodobniej coś, co zrobiłeś Ty, a więc łatwo można temu zaradzić.

Gdy liście opadają z rośliny, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, nie są robaki ani choroby. Gdy roślina zaczyna tracić liście, pierwszą rzeczą, której należy szukać, jest nadmierne podlewanie, ale problem może być także spowodowany niewystarczającą ilością wody. Dotykając ziemi na dnie pojemnika, można określić, czy tak jest w tym przypadku.

Opadanie liści może być także spowodowane zimnym wiatrem lub nadmiernym upałem. Należy sprawdzić, czy pojemnik jest dobrze ustawiony i przenieść go z dala od okna lub grzejnika. Podlewanie nie jest uciążliwe, jednak jest to bardzo ważne przy pielęgnacji Sansevieria Cylindrica. Nie należy przesadzać z podlewaniem, ponieważ może to spowodować gnicie rośliny. Upewnij się, że podlewasz ją ponownie tuż po całkowitym wyschnięciu gleby.

Latem podlewam moją wężową roślinę co 2-3 tygodnie, natomiast zimą, gdy światło jest mniej ostre, podlewam ją co 8 tygodni.   Zima to czas odpoczynku dla roślin. Zezwolenie na gromadzenie się wody w środku liści (gdzie tworzą kielich) może spowodować, że roślina stanie się mięsista i w końcu zgnije. Sansevieria Cylindrica, znana także jako Dracaena Angolensis, to jedna z moich ulubionych roślin ze względu na łatwość pielęgnacji, modny wygląd i zdolność przystosowania się do różnych warunków. Rośliny te występują endemicznie w Afryce, południowej Azji i na Madagaskarze, a przez miłośników roślin zaliczane są do rodziny szparagowatych (Asparagaceae).

Ten wolno rosnący gatunek jest łatwy w uprawie i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Może przetrwać tygodnie intensywnej suszy, ale często jest niszczony przez nadmierne podlewanie. Chociaż wiadomo, że Dracaena Angolensis jest odporna na suszę, jest podatna na intensywne upały i chłodniejsze temperatury. Dlatego roślinie należy zapewnić wilgoć, gdy środowisko staje się zbyt suche lub zbyt chłodne. Pielęgnacja Sansevieria Cylindrica wymaga suchego środowiska.

Zwykle najlepiej rośnie w wilgotności 40%.Odcinaj uszkodzone lub dojrzałe liście lub usuwaj je w całości za pomocą sterylizowanych nożyczek, ostrych noży lub sekatora, aby stymulować rozwój nowych. Lato lub wiosna to optymalne pory na przycinanie Sansevieria Cylindrica.   Chociaż przycinanie poza sezonem jest w porządku, jeśli chcesz uniknąć stresu rośliny, lepiej jest przycinać w sezonie wegetacyjnym. Usuń najwyższe liście wężownika, aby utrzymać go w ryzach. Ponadto należy usuwać wszystkie uszkodzone liście. Spowoduje to wzrost nowych liści.  

Jakiej temperatury potrzebuje Dracaena Angolensis?

Sansevieria Cylindrica powinna być trzymana w temperaturze między 68 a 85 stopni Fahrenheita (20 a 29 stopni Celcjusza).Pielęgnacja Sansevieria Cylindrica nie wymaga przestrzegania określonego zakresu temperatur. Mogą one wytrzymać szeroki zakres temperatur występujących w naszych domach. Gdy czujesz się swobodnie we własnym domu, jest to również odpowiednie do pielęgnacji Sansevieria Cylindrica. Wężowate rośliny, ogólnie rzecz biorąc, rozwijają się w ciepłym klimacie i będą cierpieć, jeśli temperatura spadnie poniżej 50 stopni Fahrenheita (10 stopni Celsjusza).

Ponadto, ponieważ roślina ta nie może wytrzymać mrozu, unikaj sadzenia jej w pobliżu urządzeń wentylacyjnych, grzewczych lub klimatyzacyjnych. Jeśli wiele liści draceny spada z rośliny, coś jest zdecydowanie nie tak. Jednak przyczyną opadania liści jest najprawdopodobniej coś, co zostało zrobione przez Ciebie, dlatego łatwo można temu zaradzić. Gdy liście opadają z rośliny, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, nie są robaki ani choroby. Gdy roślina zaczyna tracić liście, pierwszą rzeczą, której należy szukać, jest nadmierne podlewanie, ale problem może być także spowodowany niewystarczającą ilością wody

Dotykając ziemi na dnie pojemnika, można określić, czy tak jest w tym przypadku. Opadanie liści może być także spowodowane zimnym wiatrem lub nadmiernym upałem. Należy sprawdzić, czy pojemnik jest dobrze ustawiony i przenieść go z dala od okna lub grzejnika. Podlewanie jest łatwe, jednak jest to bardzo ważne w przypadku pielęgnacji Sansevieria Cylindrica. Nie należy przesadzać z podlewaniem, ponieważ może to spowodować gnicie rośliny. Upewnij się, że podlewasz ją ponownie tuż po całkowitym wyschnięciu gleby. Latem podlewam moją wężową roślinę co 2-3 tygodnie, natomiast zimą, gdy światło jest mniej ostre, podlewam ją co 8 tygodni. Zima to czas odpoczynku dla roślin. Zlewanie się wody w środkowej części liści (gdzie tworzą kielich) może spowodować, że roślina stanie się mięsista i w końcu zgnije.

Sansevieria Cylindrica, znana także jako Dracaena Angolensis, to jedna z moich ulubionych roślin ze względu na łatwość pielęgnacji, modny wygląd i zdolność przystosowania się do różnych warunków. Rośliny te występują endemicznie w Afryce, południowej Azji i na Madagaskarze, a przez miłośników roślin zaliczane są do rodziny szparagowatych (Asparagaceae).Ten wolno rosnący gatunek jest łatwy w uprawie i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Może przetrwać tygodnie intensywnej suszy, ale często jest niszczony przez nadmierne podlewanie.

Chociaż wiadomo, że Dracaena Angolensis jest odporna na suszę, jest podatna na intensywne upały i chłodniejsze temperatury. Dlatego roślinie należy zapewnić wilgoć, gdy środowisko staje się zbyt suche lub zbyt chłodne. Pielęgnacja Sansevieria Cylindrica wymaga suchego środowiska. Zwykle najlepiej rośnie w wilgotności 40%.

Odcinaj uszkodzone lub dojrzałe liście lub usuwaj je w całości za pomocą sterylizowanych nożyczek, ostrych noży lub sekatora, aby stymulować rozwój nowych. Lato lub wiosna to optymalne pory na przycinanie Sansevieria Cylindrica. Chociaż przycinanie poza sezonem jest w porządku, jeśli chcesz uniknąć stresu rośliny, lepiej jest przycinać w sezonie wegetacyjnym. Usuń najwyższe liście wężownika, aby utrzymać go w ryzach. Ponadto należy usuwać wszystkie uszkodzone liście. Spowoduje to wzrost nowych liści.

Czy Dracaena Angolensis jest rośliną uprawianą w pomieszczeniach?

Dracaena Angolensis to atrakcyjna roślina o twardych, grubych liściach. Dracaena Angolensis to jedyny w swoim rodzaju sukulent domowy o długich, podłużnych, paskowanych liściach. W pełni rozwinięta roślina osiąga wysokość około 3 stóp i szerokość około 2 stóp. Jest atrakcyjna wizualnie i usuwa zanieczyszczenia z otaczającego ją powietrza. Jest to roślina odporna, która nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i dobrze radzi sobie z zaniedbaniami, gdy już się rozrośnie.

Zobacz również:   W jaki sposób można chronić i promować ochronę naszych zasobów naturalnych?

Dracaena Angolensis i inne gatunki dracen są szkodliwe dla zwierząt domowych, takich jak koty i psy. Większość gospodyń domowych zgadza się, że Dracaena Angolensis, czyli wężymord cylindryczny, to nie tylko ładna roślina ozdobna.Liście sukulentów są długie i mają równoległe paski, co sprawia, że wydają się grube i okrągłe.Dracaena Angolensis (wężymord cylindryczny) to najczęściej uprawiany sukulent do oczyszczania powietrza.Ma paskowane, wydłużone, gładkie, subcylindryczne liście w kolorze zielonkawoszarym. Dracaena Angolensis ma pasiaste, wydłużone, gładkie, subcylindryczne liście o zielonkawoszarym zabarwieniu.

Osiąga średnicę do 3 cm i wysokość do 2 m nad ziemią. Sansewieria to wachlarzowata roślina o sztywnych liściach, które wyrastają z rozety podstawowej.Kłączowy sukulent o prętowatych liściach, które naprzemiennie tworzą wachlarzowaty kształt, osiągający wysokość 0,9 – 1,2 m i szerokość 0,6 – 0,9 m.Liście są sztywne, cylindryczne, zwężające się ku wierzchołkowi i mają żebrowaną powierzchnię (0,6 – 1.5 m długości, 2 – 3 cm szerokości).

Dracaena Angolensis wymaga bardzo niewiele do utrzymania zdrowia, więc nie wymaga specjalnej opieki. Jeśli chcesz dodać nawóz do pielęgnacji Sansevieria Cylindrica, możesz spróbować użyć naturalnego uniwersalnego pokarmu dla roślin domowych.Wystarczy nawozić Sansevieria Cylindrica dwa razy w roku, latem i wiosną. Ponieważ sukulent ten jest rośliną światłolubną, należy rozcieńczyć nawóz do połowy stężenia zalecanego na opakowaniu, ponieważ zbyt duża dawka może spowodować wygięcie łodyg.

Nawożenie roślin domowych zimą lub późną jesienią nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ jest to okres ich spoczynku. Rośliny narażone na stres należy nawozić oszczędnie, np. gdy są suche lub wilgotne.Dracaena Angolensis ma pasiaste, wydłużone, gładkie, subcylindryczne liście o zielonkawoszarym zabarwieniu. Osiągają średnicę do 3 cm i wysokość do 2 m nad ziemią.Sansewieria to wachlarzowata roślina o sztywnych liściach, które wyrastają z rozety podstawowej. Gatunek ten wyróżnia się raczej subcylindrycznymi niż taśmowatymi liśćmi, co jest wynikiem braku genów, które powodują, że pąk cylindryczny różnicuje się grzbietowo-środkowo lub tworzy wyraźną i znaną górną i dolną powierzchnię blaszki liściowej.

Wybierz mocny i wytrzymały materiał doniczkowy, ponieważ silne korzenie mogą połamać słabe doniczki.Sansevieria Cylindrica rośnie powoli i wymaga minimalnego przesadzania, ale przy dostatecznym nasłonecznieniu może szybko rosnąć, co wymaga przesadzenia lub podziału. Najlepszym okresem na przesadzanie tych roślin jest wiosna. Przy przesadzaniu Sansevieria Cylindrica należy użyć nowej ziemi, mieszanki do doniczek dla kaktusów lub mieszanki tych dwóch produktów. Ja przesadzam moje rośliny Snake średnio co dwa do pięciu lat. Przesadzanie co 5-10 lat będzie działać.

Najlepszy czas na rozmnażanie jest w sezonie wegetacyjnym, prawdopodobnie wiosną lub latem.African Spears mogą być rozmnażane różnymi metodami, które jest podział korzeni, nowe odrosty i nowe odrosty. Aby rozmnażać te sukulenty African Spears skutecznie, konieczne jest, aby zrozumieć, że rosną one przez kłącza. Rośliny te mogą być oddzielone tylko wtedy, gdy mają wiele włóczni.Weź ze sobą czysty pojemnik, ostry nóż i trochę ziemi doniczkowej do kaktusów.Następnie wyjmij bryłę korzeniową z poprzedniego pojemnika i umieść ją na równej powierzchni.

Ostrożnie wyszczotkuj ręką, aby usunąć brud z korzeni lub kłącza.Ostrym nożem potnij roślinę na części, uważając, aby korzenie każdego segmentu pozostały nienaruszone. Nie będzie to miało negatywnego wpływu na roślinę ani jej nie zniszczy. Przesadź świeże części rośliny wężownika do czystego pojemnika z ziemią do uprawy kaktusów. Aby zapewnić właściwą pielęgnację Sansevieria Cylindrica, należy zapewnić jej wodę i umieścić w nieco bardziej nasłonecznionym miejscu.

Jeśli zauważysz, że na roślinie rozwijają się poczwarki lub odrosty, możesz je usunąć i wysiać osobno. Do podziału korzeni potrzebna jest czysta doniczka, ostry nóż i ziemia do uprawy kaktusów. Usuń bryłę korzeniową, zidentyfikuj korzeń poczwarki i odetnij młodą gałązkę. Umieść go w miejscu z pośrednim jasnym światłem i często podlewaj, aby zapewnić właściwą pielęgnację Sansevieria Cylindrica.Usuń długi, zdrowy liść z rośliny wężowej za pomocą sterylizowanych nożyczek, noża lub sekatora.Zanurz odcięty koniec liścia w czystej szklance lub słoiku z wodą, aby się ukorzenić.

Umieść słoik w miejscu częściowo nasłonecznionym i obserwuj rozwój korzeni. Utrzymuj poziom wody, uzupełniając ją co kilka dni. Co dwa tygodnie wymieniaj starą wodę na czystą, aby uniknąć rozwoju bakterii i glonów. Gdy korzenie osiągną centymetr długości, posadź je w dobrze zdrenowanej mieszance doniczkowej dla kaktusów. Aby zapewnić właściwą pielęgnację Sansevieria Cylindrica, należy zapewnić jej wodę i umieścić w nieco bardziej nasłonecznionym miejscu.W razie potrzeby można zrezygnować z ukorzeniania w wodzie. Po usunięciu zdrowego liścia z rośliny należy pozostawić odcięty koniec rośliny na 24 godziny, a następnie przesadzić ją do doniczki z kaktusem, uciętym końcem do dołu.

Ze względu na powolny wzrost Sansevieria Cylindrica, jej ukorzenienie może potrwać do dwóch miesięcy.Sansevieria Cylindrica powinna być trzymana w temperaturze pomiędzy 68 a 85 stopni Fahrenheita (20 a 29 stopni Celcjusza). Pielęgnacja Sansevieria Cylindrica nie wymaga przestrzegania określonego zakresu temperatur. Mogą one wytrzymać wiele różnych temperatur występujących w naszych domach. Gdy czujesz się swobodnie we własnym domu, jest to również odpowiednie do pielęgnacji Sansevieria Cylindrica.

Wężowate rośliny, ogólnie rzecz biorąc, rozwijają się w ciepłym klimacie i będą cierpieć, jeśli temperatura spadnie poniżej 50 stopni Fahrenheita (10 stopni Celsjusza). Ponadto, ponieważ roślina ta nie może wytrzymać mrozu, unikaj sadzenia jej w pobliżu urządzeń wentylacyjnych, grzewczych lub klimatyzacyjnych. Jeśli wiele liści draceny spada z rośliny, coś jest zdecydowanie nie tak. Jednak przyczyną opadania liści jest najprawdopodobniej coś, co zostało zrobione przez Ciebie, dlatego łatwo można temu zaradzić.Gdy liście opadają z rośliny, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, nie są robaki ani choroby.

Gdy roślina zaczyna tracić liście, pierwszą rzeczą, której należy szukać, jest nadmierne podlewanie, ale problem może być także spowodowany niewystarczającą ilością wody. Dotykając ziemi na dnie pojemnika, można określić, czy tak jest w tym przypadku. Opadanie liści może być także spowodowane zimnym wiatrem lub nadmiernym upałem. Należy sprawdzić, czy pojemnik jest dobrze ustawiony i przenieść go z dala od okna lub grzejnika.

Podlewanie nie jest uciążliwe, jednak jest to bardzo ważne przy pielęgnacji Sansevieria Cylindrica. Nie należy przesadzać z podlewaniem, ponieważ może to spowodować gnicie rośliny. Upewnij się, że podlewasz ją ponownie tuż po całkowitym wyschnięciu gleby. Latem podlewam moją wężową roślinę co 2-3 tygodnie, natomiast zimą, gdy światło jest mniej ostre, podlewam ją co 8 tygodni. Zima to czas odpoczynku dla roślin. Zezwolenie na gromadzenie się wody w środku liści (gdzie tworzą kielich) może spowodować, że roślina stanie się mięsista i w końcu zgnije.

Sansevieria Cylindrica, znana także jako Dracaena Angolensis, to jedna z moich ulubionych roślin ze względu na łatwość pielęgnacji, modny wygląd i zdolność przystosowania się do różnych warunków. Rośliny te występują endemicznie w Afryce, południowej Azji i na Madagaskarze, a przez miłośników roślin zaliczane są do rodziny szparagowatych (Asparagaceae). Ten wolno rosnący gatunek jest łatwy w uprawie i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Może przetrwać tygodnie intensywnej suszy, ale często jest niszczony przez nadmierne podlewanie. Chociaż wiadomo, że Dracaena Angolensis jest odporna na suszę, jest podatna na intensywne upały i chłodniejsze temperatury.

Dlatego roślinie należy zapewnić wilgoć, gdy środowisko staje się zbyt suche lub zbyt chłodne.Pielęgnacja Sansevieria Cylindrica wymaga suchego środowiska. Zwykle najlepiej rośnie w wilgotności 40%.Odcinaj uszkodzone lub dojrzałe liście lub usuwaj je w całości za pomocą sterylizowanych nożyczek, ostrych noży lub sekatora, aby stymulować rozwój nowych.Lato lub wiosna to optymalne pory na przycinanie Sansevieria Cylindrica.

Chociaż przycinanie poza sezonem jest w porządku, jeśli chcesz uniknąć stresu rośliny, lepiej jest przycinać w sezonie wegetacyjnym.Usuń najwyższe liście wężownika, aby utrzymać go w ryzach. Ponadto należy usuwać wszystkie uszkodzone liście. Spowoduje to wzrost nowych liści.

Jak pielęgnować Dracaena Angolensis?

Dracaena Angolensis, synonim Sansevieria cylindrica, znana także jako wężymord cylindryczny, afrykańska włócznia lub sansewieria włóczkowa, a w Brazylii miecz świętej Bárbary, to sukulent pochodzący z Angoli. Liście Dracaena Angolensis są pasiaste, podłużne, gładkie i zielonkawoszare, subcylindryczne. Mogą rosnąć do 2 m nad ziemią i mają średnicę do 3 cm. Roślina jest odporna na suszę i wymaga podlewania tylko co około dwa tygodnie przez cały sezon wegetacyjny.

W zimie gatunek ten można podlewać raz w miesiącu. Należy stosować mieszankę glebową, która bardzo dobrze odprowadza wodę, i dokładnie podlewać, umożliwiając odpływ nadmiaru wody. Nie należy zanurzać rośliny w wodzie. Jeśli roślina znajduje się w słabo oświetlonym miejscu w domu, należy pozostawić ją na kilka dni do tygodnia przed ponownym podlaniem, aby uniknąć gnicia. Dracaena Angolensis preferuje pozostać w oryginalnym pojemniku, dlatego należy wybrać doniczkę o jeden lub dwa rozmiary większą od oryginalnego pojemnika.

Dracaena Angolensis może być rozmnażana przez podział lub wysiew nasion. Rozmnażanie przez podział jest najbardziej popularną metodą ze względu na jej prostotę i szybkość.Wyjmij roślinę z doniczki i usuń nadmiar ziemi, która nagromadziła się wokół korzeni. Za pomocą ostrego noża podziel bryłę korzeniową i przesadź podziały do nowych doniczek. W ciągu kilku tygodni cylindryczna roślina wężowa zacznie się rozrastać i wytworzy nową roślinę. Podział wiosną i latem, ale nie zimą.Jest to popularna roślina domowa, która jest zwykle uprawiana w pojemnikach, choć może być również uprawiana w ziemi. W domu, może być umieszczony na parapecie, balkonie lub w innym miejscu, które otrzymuje jasne pośrednie światło.

Zobacz również:   Jaka materia się nie zmienia?

Na zewnątrz, umieścić go w cieniu wielkiego drzewa lub w miejscu, które jest osłonięte od popołudniowego słońca. Gdy temperatura spada poniżej 55 stopni F, przynieść go do domu. Nie lubi siedzieć w wodzie, wystarczy podlewanie raz lub dwa razy w tygodniu. Ta niewymagająca roślina jest łatwa w uprawie. Może przetrwać tygodnie intensywnej suszy, ale często jest niszczona przez nadmierne podlewanie. Rośliny należy podlewać mniej więcej co trzy tygodnie. Poszczególne egzemplarze powinny być rozmieszczone w odległości 0,6-0,9 m od siebie. Dracaena Angolensis to atrakcyjna roślina o twardych, grubych liściach.

Dracaena Angolensis to jedyny w swoim rodzaju sukulent domowy o długich, wydłużonych, paskowanych liściach. W pełni rozwinięta roślina osiąga wysokość około 3 stóp i szerokość około 2 stóp. Jest atrakcyjna wizualnie i usuwa zanieczyszczenia z otaczającego ją powietrza. Jest to roślina odporna, która nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i dobrze radzi sobie z zaniedbaniami, gdy już się rozrośnie. Dracaena Angolensis i inne gatunki dracen są szkodliwe dla zwierząt domowych, takich jak koty i psy.

Większość gospodyń domowych zgadza się, że Dracaena Angolensis, czyli wężymord cylindryczny, to nie tylko ładna roślina ozdobna. Liście sukulenta są długie i mają równoległe paski, co sprawia, że wydają się grube i okrągłe. Dracaena Angolensis (wężymord cylindryczny) to najczęściej uprawiany sukulent do oczyszczania powietrza. Ma paskowane, wydłużone, gładkie, subcylindryczne liście w kolorze zielonkawoszarym. Dracaena Angolensis ma pasiaste, wydłużone, gładkie, subcylindryczne liście o zielonkawoszarym zabarwieniu.

Osiąga średnicę do 3 cm i wysokość do 2 m nad ziemią. Sansewieria to wachlarzowata roślina o sztywnych liściach, które wyrastają z rozety podstawowej. Kłączowy sukulent o prętowatych liściach, które naprzemiennie tworzą wachlarzowaty kształt, osiągający wysokość 0,9 – 1,2 m i szerokość 0,6 – 0,9 m. Liście są sztywne, cylindryczne, zwężające się ku końcowi i mają żebrowaną powierzchnię (0,6 – 1.5 m długości, 2 – 3 cm szerokości).

Dracaena Angolensis wymaga bardzo niewiele do utrzymania zdrowia, więc nie wymaga specjalnej opieki. Jeśli chcesz dodać nawóz do pielęgnacji Sansevieria Cylindrica, możesz spróbować użyć naturalnego uniwersalnego pokarmu dla roślin domowych. Wystarczy nawozić Sansevieria Cylindrica dwa razy w roku, latem i wiosną. Ponieważ sukulent ten jest rośliną światłolubną, należy rozcieńczyć nawóz do połowy stężenia zalecanego na opakowaniu, ponieważ zbyt duża dawka może spowodować wygięcie łodyg.

Nawożenie roślin domowych zimą lub późną jesienią nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ jest to okres ich spoczynku. Rośliny narażone na stres należy nawozić oszczędnie, np. gdy są suche lub wilgotne. Dracaena Angolensis ma pasiaste, wydłużone, gładkie, subcylindryczne liście o zielonkawoszarym zabarwieniu. Osiągają średnicę do 3 cm i wysokość do 2 m nad ziemią.Sansewieria to wachlarzowata roślina o sztywnych liściach, które wyrastają z rozety podstawowej. Gatunek ten wyróżnia się raczej subcylindrycznymi niż taśmowatymi liśćmi, co jest wynikiem braku genów, które powodują, że pąk cylindryczny różnicuje się grzbietowo-środkowo lub tworzy wyraźną i znaną górną i dolną powierzchnię blaszki liściowej.

Wybierz mocny i wytrzymały materiał doniczkowy, ponieważ silne korzenie mogą połamać słabe doniczki. Sansevieria Cylindrica rośnie powoli i wymaga minimalnego przesadzania, ale przy dostatecznym nasłonecznieniu może szybko rosnąć, co wymaga przesadzenia lub podziału. Najlepszym okresem na przesadzanie tych roślin jest wiosna. Przy przesadzaniu Sansevieria Cylindrica należy użyć nowej ziemi, mieszanki do doniczek dla kaktusów lub mieszanki tych dwóch produktów. Ja przesadzam moje rośliny Snake średnio co dwa do pięciu lat. Przesadzanie co 5-10 lat będzie działaćNajlepszy czas na rozmnażanie jest w sezonie wegetacyjnym, prawdopodobnie wiosną lub latem.

African Spears mogą być rozmnażane różnymi metodami, które jest podział korzeni, nowe odrosty i nowe odrosty. Aby rozmnażać te sukulenty African Spears skutecznie, konieczne jest, aby zrozumieć, że rosną one przez kłącza. Rośliny te mogą być oddzielone tylko wtedy, gdy mają wiele włóczni. Weź ze sobą czysty pojemnik, ostry nóż i trochę ziemi doniczkowej do kaktusów. Następnie wyjmij bryłę korzeniową z poprzedniego pojemnika i umieść ją na równej powierzchni. Ostrożnie wyszczotkuj ręką, aby usunąć brud z korzeni lub kłącza. Ostrym nożem potnij roślinę na części, uważając, aby korzenie każdego segmentu pozostały nienaruszone.

Nie będzie to miało negatywnego wpływu na roślinę ani jej nie zniszczy. Przesadź świeże części rośliny wężownika do czystego pojemnika z ziemią do uprawy kaktusów. Aby zapewnić właściwą pielęgnację Sansevieria Cylindrica, należy zapewnić jej wodę i umieścić w nieco bardziej nasłonecznionym miejscu. Jeśli zauważysz, że na roślinie rozwijają się poczwarki lub odrosty, możesz je usunąć i wysiać osobno. Do podziału korzenia potrzebna jest czysta doniczka, ostry nóż i ziemia do uprawy kaktusów. Usuń bryłę korzeniową, zidentyfikuj korzeń poczwarki i odetnij młodą gałązkę. Umieść go w miejscu z pośrednim jasnym światłem i często podlewaj, aby zapewnić właściwą pielęgnację Sansevieria Cylindrica. Usuń długi, zdrowy liść z rośliny wężowej za pomocą sterylizowanych nożyczek, noża lub sekatora. Zanurz odcięty koniec liścia w czystej szklance lub słoiku z wodą, aby się ukorzenić.

Umieść słoik w miejscu częściowo nasłonecznionym i obserwuj rozwój korzeni. Utrzymuj poziom wody, uzupełniając ją co kilka dni. Co dwa tygodnie wymieniaj starą wodę na czystą, aby uniknąć rozwoju bakterii i glonów. Gdy korzenie osiągną centymetr długości, posadź je w dobrze zdrenowanej mieszance doniczkowej dla kaktusów. Aby zapewnić właściwą pielęgnację Sansevieria Cylindrica, należy zapewnić jej wodę i umieścić w nieco bardziej nasłonecznionym miejscu. W razie potrzeby można zrezygnować z ukorzeniania w wodzie. Po usunięciu zdrowego liścia z rośliny należy pozostawić odcięty koniec rośliny na 24 godziny, a następnie przesadzić ją do doniczki z kaktusem, uciętym końcem do dołu.

Ze względu na powolny wzrost Sansevieria Cylindrica, jej ukorzenienie może potrwać do dwóch miesięcy. Sansevieria Cylindrica powinna być trzymana w temperaturze pomiędzy 68 a 85 stopni Fahrenheita (20 a 29 stopni Celcjusza).Pielęgnacja Sansevieria Cylindrica nie wymaga przestrzegania określonego zakresu temperatur. Mogą one wytrzymać szeroki zakres temperatur występujących w naszych domach. Kiedy czujesz się swobodnie we własnym domu, jest to również odpowiednie do pielęgnacji Sansevieria Cylindrica. Wężowate rośliny, ogólnie rzecz biorąc, rozwijają się w ciepłym klimacie i będą cierpieć, jeśli temperatura spadnie poniżej 50 stopni Fahrenheita (10 stopni Celsjusza).

Ponadto, ponieważ roślina ta nie może wytrzymać mrozu, unikaj sadzenia jej w pobliżu urządzeń wentylacyjnych, grzewczych lub klimatyzacyjnych. Jeśli wiele liści draceny spada z rośliny, coś jest zdecydowanie nie tak. Jednak powodem opadania liści jest najprawdopodobniej coś, co zrobiłeś Ty, a więc łatwo można temu zaradzić.Gdy liście opadają z rośliny, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, nie są robaki ani choroby. Gdy roślina zaczyna tracić liście, pierwszą rzeczą, której należy szukać, jest nadmierne podlewanie, ale problem może być także spowodowany niewystarczającą ilością wody. Dotykając ziemi na dnie pojemnika, można określić, czy tak jest w tym przypadku.

Opadanie liści może być także spowodowane zimnym wiatrem lub nadmiernym upałem. Należy sprawdzić, czy pojemnik jest dobrze ustawiony i przenieść go z dala od okna lub grzejnika. Podlewanie nie jest uciążliwe, jednak jest to bardzo ważne przy pielęgnacji Sansevieria Cylindrica. Nie należy przesadzać z podlewaniem, ponieważ może to spowodować gnicie rośliny. Upewnij się, że podlewasz ją ponownie tuż po całkowitym wyschnięciu gleby. Latem podlewam moją wężową roślinę co 2-3 tygodnie, natomiast zimą, gdy światło jest mniej ostre, podlewam ją co 8 tygodni. Zima to czas odpoczynku dla roślin. Zezwolenie na gromadzenie się wody w środku liści (gdzie tworzą kielich) może spowodować, że roślina stanie się mięsista i w końcu zgnije.

Sansevieria Cylindrica, znana także jako Dracaena Angolensis, to jedna z moich ulubionych roślin ze względu na łatwość pielęgnacji, modny wygląd i zdolność przystosowania się do różnych warunków. Rośliny te występują endemicznie w Afryce, południowej Azji i na Madagaskarze, a przez miłośników roślin zaliczane są do rodziny szparagowatych (Asparagaceae). Ten wolno rosnący gatunek jest łatwy w uprawie i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Może przetrwać tygodnie intensywnej suszy, ale często jest niszczony przez nadmierne podlewanie. Chociaż wiadomo, że Dracaena Angolensis jest odporna na suszę, jest podatna na intensywne upały i chłodniejsze temperatury. Dlatego roślinie należy zapewnić wilgoć, gdy środowisko staje się zbyt suche lub zbyt chłodne. Pielęgnacja Sansevieria Cylindrica wymaga suchego środowiska.

Zwykle najlepiej rośnie w wilgotności 40%.Odcinaj uszkodzone lub dojrzałe liście lub usuwaj je w całości za pomocą sterylizowanych nożyczek, ostrych noży lub sekatora, aby stymulować rozwój nowych. Lato lub wiosna to optymalne pory na przycinanie Sansevieria Cylindrica. Chociaż przycinanie poza sezonem jest w porządku, jeśli chcesz uniknąć stresu rośliny, lepiej jest przycinać w sezonie wegetacyjnym. Usuń najwyższe liście wężownika, aby utrzymać go w ryzach. Ponadto należy usuwać wszystkie uszkodzone liście. Spowoduje to wzrost nowych liści.

Zobacz filmy na podobne tematy: