Czy paproć szparagowa będzie się rozprzestrzeniać?

Czy paproć szparagowa będzie się rozprzestrzeniać?

Asparagus densiflorus to pierzasta, zielna bylina o białych kwiatach i czerwonych jagodach. Igiełkowate liście rozwijają się w węzłach na głównych łodygach. W wieku dojrzałym paproć szparagowa osiąga wysokość do dwóch stóp i szerokość do sześciu stóp. Te wytrzymałe rośliny, pochodzące z Afryki Południowej, rosną w półcieniu lub pełnym słońcu.

Paproć szparagowa, która jest czasem mylona z paprocią lisią, nie jest prawdziwą paprocią. Paproć szparagowa to roślina pnąca, która wyglądem przypomina prawdziwą paproć. Niektóre odmiany paproci szparagowej osiągają wysokość do 20 stóp.

Tak, to prawda.

Paprocie Asparagus plumosa to atrakcyjne rośliny wieloletnie o długich, aksamitnych liściach, które rosną w skupiskach jak pióra. Nazwa paproci szparagowych pochodzi od ich liści podobnych do paproci.

Z drugiej strony, paprocie szparagowe należą do rodziny szparagowatych i nie są prawdziwymi paprociami. Paproć koronkowa, szparag pnący, trawa szparagowa i szparag zdziczały to nazwy paproci Asparagus plumosa.

Botaniczne nazwy paproci Asparagus plumosa to Asparagus setaceus, Asparagus plumosus i Protasparagus setaceus. Wszystkie te nazwy botaniczne odnoszą się jednak do tej samej rośliny – pospolitej paproci szparagowej lub paproci plumosa. Ze względu na podobieństwo do paproci, paprocie szparagowe plumosa są nazywane paprociami. Puszyste liście wiecznie zielonych paproci szparagowych przypominają liście prawdziwych paproci.

Zamgławianie paproci szparagowych to doskonały sposób na zapewnienie im zdrowia. Nawet okazjonalne zamgławianie stworzy odpowiednie środowisko dla pomyślnego rozwoju rośliny.

Ogólnie rzecz biorąc, paprocie wymagają znacznie więcej wilgoci niż większość roślin pokojowych. W rzeczywistości są to jedne z najbardziej znanych i najlepiej przystosowanych roślin domowych do każdego rodzaju pomieszczeń i nie wymagają prawie żadnej opieki.

Ponieważ paprocie szparagowe są wytrzymałymi małymi roślinami, mogą tygodniami nie potrzebować wody. Jednak gdy gleba zaczyna wysychać, należy okresowo podlewać liście, aby utrzymać je wilgotne i zdrowe.

Podczas rozmnażania przez podział rośliny matecznej odgrywają one pewną rolę.Gdy szuka się części rośliny do podziału, widoczne będą naturalne odrosty. Każda część będzie miała swój własny system korzeniowy, który można usunąć i wykorzystać do wyhodowania nowej rośliny.

Jeśli nie oddzielają się łatwo, może być konieczne odcięcie dziwnego korzenia nożyczkami, ale powinno być możliwe ostrożne odciągnięcie odrostów od siebie.

Aby zapewnić dobre rozmnażanie paproci szparagowych, upewnij się, że każda część rośliny ma wystarczającą ilość systemu korzeniowego. Liczba nowych roślin na tym etapie zależy wyłącznie od ciebie, podobnie jak ich wielkość.Główną roślinę mateczną paproci szparagowej umieść w oryginalnej doniczce (lub zmniejsz doniczkę, jeśli usunąłeś dużą część paproci).Możesz teraz zdecydować, czy chcesz hodować nowe odrosty w wodzie przed umieszczeniem ich w doniczce z ziemią. Jest to konieczne tylko wtedy, gdy odrosty mają bardzo krótkie korzenie, ale zazwyczaj po podziale przesadzamy je bezpośrednio do doniczki. Paprocie szparagowe nie są trudne w pielęgnacji, ale wymaga to trochę wysiłku z twojej strony. Należy zawsze podlewać rośliny i nie dopuszczać do przesuszenia gleby. Należy także pamiętać o zapewnieniu im odpowiedniej ilości wody i ciepła. To tylko kilka sugestii, które mogą pomóc w utrzymaniu paproci szparagowych w zdrowiu i szczęściu.

Ciepłe i wilgotne temperatury są dobre dla paproci szparagowych rosnących na zewnątrz; niemniej jednak paprocie szparagowe są uważane za inwazyjne w niektórych regionach, takich jak Floryda i Hawaje.

Jako rośliny rosnące wewnątrz pomieszczeń paprocie szparagowe dobrze rozwijają się w temperaturach około 70 stopni Fahrenheita.

Półmocny nawóz płynny stosowany raz w miesiącu zapewni paprociom szparagowym zdrowie. W lecie należy zwiększyć dawkę nawozu do cotygodniowych sesji.

Przesadzanie rośliny paproci szparagowej może także pomóc jej w uzyskaniu nowego wzrostu. Jeśli paproć szparagowa rosnąca w pomieszczeniach zostanie związana korzeniami (korzenie zaczynają przerastać przez powierzchnię gleby), należy przesadzić ją do większego pojemnika.

Paprocie szparagowe dobrze rosną w pojemnikach, wiszących koszach i na parapetach, ale nie mają dużych zdolności adaptacyjnych i nie przetrwają dobrze na zewnątrz w zimie (jeśli mieszkają w łagodniejszym klimacie), a nawet w zimie w klimacie z ujemnymi temperaturami (zwanymi też mrozem).Paprocie szparagowe Ming to ogromne liściaste rośliny wieloletnie o spłaszczonych, jasnych liściach przypominających liście paproci. Igiełkowate liście tworzą kępki lub pęczki wzdłuż zdrewniałych łodyg. Paprocie Ming wyróżniają się zygzakowatym wzrostem gałęzi. Pomimo wyglądu miękkich liści, na gałęziach wyrastają ostre kolce. Paprocie Ming osiągają zwykle wysokość od 6 do 8 stóp (1,8-2,4 metra). Wiecznie zielone liście krzewiastej rośliny szparagowej rosną na zewnątrz w strefach 9-11 w silnym świetle pośrednim lub w przefiltrowanym słońcu.

Paproć szparagowa Pom-pom, chińska paproć Ming i krzew zygzakowaty to zwyczajowe nazwy paproci szparagowej Ming. Roślina ta znana jest także pod kilkoma nazwami botanicznymi, takimi jak asparagus macowanii, asparagus myriocladus i asparagus macowanii ‘Myriocladus’.’Paproć szparagowa wyrasta z bulwiastych korzeni, które rosną tuż pod powierzchnią gleby, dlatego sadzonki z tej rośliny nie ukorzenią się. Z drugiej strony, paproć szparagową można łatwo rozmnażać przez podział i przesadzanie bulw.

Paprocie szparagowe często zrzucają liście i obumierają pod wpływem niskich temperatur w zimie. Dlatego ważne jest, aby roślina ta przebywała w ciepłym i wilgotnym środowisku przez cały rok.

Paprocie te są również podatne na żółknięcie, gdy gleba jest nadmiernie nawodniona lub gdy temperatura jest zbyt wysoka.Żółte liście mogą również wskazywać na zbyt dużą lub zbyt małą ilość światła. Paprocie będą się dobrze rozwijać w jasnym, pośrednim świetle słonecznym. Unikaj bezpośredniego, jaskrawego światła lub zbyt słabego oświetlenia. Jeśli zauważysz, że Twoja roślina zaczęła zrzucać liście lub liście zaczynają żółknąć, być może nadszedł czas, aby przesadzić paproć szparagową do większej doniczki.

Dodatkowo, jeśli końcówki liści paproci stają się brązowe i zaczynają się kurczyć, może to oznaczać, że w powietrzu otaczającym korzenie rośliny nie ma wystarczającej ilości wilgoci. Najczęstszą przyczyną żółknięcia liści paproci jest nadmierne podlewanie. Ponieważ paproć szparagowa jest bardziej spragniona niż wiele innych roślin, łatwo jest przesadzić z podlewaniem i dostarczyć jej więcej pokarmu, niż potrzebuje, jeśli nie sprawdza się gleby.

Podlewaj tylko wtedy, gdy 25 procent objętości gleby jest suche. Jeśli gleba jest stale wilgotna, może to powodować gnicie korzeni, w wyniku którego korzenie stają się ciemne i mięsiste. Paproć szparagowa dobrze rozwija się w wilgotnej atmosferze! Żółte liście mogą być również spowodowane bardzo suchym powietrzem. Roślina ta wymaga codziennego podlewania, a podajnik lub nawilżacz powietrza pomoże utrzymać ją w zieleni i zdrowiu.Żółte liście mogą wskazywać na zbyt dużą lub zbyt małą ilość światła. Paproć będzie się dobrze rozwijać w jasnym, pośrednim słońcu. Unikaj bezpośredniego, jaskrawego światła lub zbyt słabego oświetlenia. Okno wychodzące na wschód jest doskonałym rozwiązaniem.

Zobacz również:   Ile masz lat, jeśli urodziłeś się w 1928 roku?

Jeśli wykluczyłeś wszystko inne, inną możliwością jest to, że gleba jest uboga w składniki odżywcze. Wiosną i latem co miesiąc podawaj paprociom półsilny uniwersalny nawóz do roślin.

Rozmnażanie to proces polegający na hodowaniu nowych roślin przez przesadzanie ścinków roślin lub dzielenie korzeni. Wiosną wykop całą paproć szparagową i podziel ją na części za pomocą czystych nożyczek ogrodowych lub kielni.

Nowo rozdzielone części umieść w osobnych doniczkach. Rośliny należy często podlewać do czasu, aż systemy korzeniowe się rozrosną.W przeciwieństwie do roślin, które można podzielić przez przycięcie łodygi, takich jak filodendrony i pothos, paproć szparagowa musi zostać podzielona na poziomie korzenia. Oto jak to zrobić krok po kroku:Paproć szparagowa (Asparagus densiflorus) to tolerująca cień bylina, która jest bardzo inwazyjna. Po zadomowieniu się jest trudna do zwalczenia ze względu na rozległą strukturę korzeniową i zdolność do wyrastania z małych fragmentów korzeni. Rozprzestrzenia się z upraw do miejsc słabo oświetlonych i rodzimych lasów na Hawajach. Jest często dostępna do kupienia i szeroko eksponowana w architekturze krajobrazu. Paproć szparagowa została sklasyfikowana jako inwazyjna w dziewięciu krajach i jest jedną z najbardziej kłopotliwych roślin ogrodniczych na Hawajach. Paproć szparagowa to tropikalna roślina pochodząca z wielu obszarów świata, którą można znaleźć w bujnych lasach deszczowych, na terenach skalistych i w otwartych krzewach. Nierzadko można znaleźć te rośliny rosnące w środowisku naturalnym. Są one jednak podatne na mróz, więc paproć szparagowa z trudem przetrwałaby na zewnątrz w chłodniejszych regionach. Paprocie szparagowe rosną w gorących, wilgotnych regionach, w których temperatura przekracza 70 stopni Fahrenheita. Chociaż rośliny wymagają okresu spoczynku w zimie, nie tolerują temperatur poniżej 55 stopni Fahrenheita.

W chłodniejszych regionach paproć szparagowa może obumrzeć zimą, jeśli nie będzie miała wystarczająco wysokiej temperatury, aby pozostać zdrowa.

Paproć szparagowa dobrze rozwija się w jasnym, pośrednim świetle słonecznym. Bezpośrednie, jasne światło nie jest wymagane, choć korzystnie wpływa na wzrost i kolor rośliny. Jako roślina domowa paproć szparagowa preferuje jasne lub średnie światło. Paprocie szparagowe dobrze rozwijają się w jasnym, ale pośrednim świetle, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Wymagają temperatury wynoszącej co najmniej 13°C. Należy ograniczyć do minimum przeciągi i kaloryfery. Ponieważ Asparagus setaceus rośnie w wilgoci, najlepiej nadaje się do jasnej łazienki.

Szparagowa paproć (Asparagus densiflorus) to tolerująca cień bylina, która jest bardzo inwazyjna.

Szparagowa paproć jest toksyczna dla ludzi i zwierząt, jeśli zostanie zjedzona. Substancje chemiczne zawarte w roślinie mogą powodować zapalenie skóry i pokrzywkę w przypadku jej dotknięcia. Sok z paproci szparagowej jest uważany za substancję drażniącą skórę, dlatego podczas pielęgnacji tej rośliny domowej najlepiej nosić rękawiczki. Jeśli na skórę dostanie się trochę soku z paproci szparagowej, należy natychmiast zmyć go wodą z mydłem. Paproć szparagowa to rozłożysty krzew pochodzący z południowo-wschodniego wybrzeża Afryki Południowej. Aby zabić tę roślinę, należy wykonać następujące czynności: wykopać paproć szparagową za pomocą szpadla. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku małych kęp. Aby uśmiercić wykopane rośliny, należy wystawić je na słońce. Jeśli na paproci znajdują się jagody, nie należy ich wyrzucać; z łatwością wykiełkują w nowe paprocie szparagowe.

Paproć szparagową należy kosić. Ta metoda sprawdza się w przypadku paproci szparagowych, które opanowały pastwisko lub trawnik. Należy kosić na wysokość od jednego do dwóch cali i utrzymywać ją na tym poziomie. Bez liści paprocie będą głodować i obumrą w ciągu trzech do czterech tygodni. Należy spryskać paprocie szparagowe pestycydem systemicznym na bazie glifosatu, takim jak Roundup. Ten sposób jest doskonały w przypadku dużych populacji paproci. Herbicydem należy spryskać wszystkie liście paproci szparagowej. Aby uzyskać najlepsze wyniki, opryski należy przeprowadzać w okresie suszy. W ciągu 14 dni szparagi zażółcą się i obumrą.Alternatywą dla stosowania pestycydów jest solaryzacja paproci szparagowej. Zabicie paproci tą metodą trwa od ośmiu do dziesięciu tygodni, ale nie stosuje się w niej niebezpiecznych herbicydów. Należy przykryć paproć szparagową plastikową plandeką i obciążyć ją kamykami lub cegłami. Promienie słoneczne spalą i zabiją roślinę. Paproć szparagowa to koronkowa, zwisająca roślina, która pięknie wygląda w wiszących koszach. Można jej używać jako “rozlewacza” w kompozycjach w pojemnikach lub przycinać pędy do kompozycji kwiatowych. Jest to roślina niewymagająca i szybko rosnąca, idealna dla początkujących hodowców roślin. Chociaż pierzaste liście tej rośliny przypominają liście paproci, paproć szparagowa nie jest prawdziwą paprocią. Jest to raczej członek rodzaju Asparagus, i w zależności od źródła, jest klasyfikowany jako część rodziny szparagowatych (Asparagaceae) lub rodziny liliowatych (Liliaceae).Po zastąpieniu głównej rośliny macierzystej paproci szparagowej w jej oryginalnej doniczce (lub zmniejszeniu do mniejszej doniczki, jeśli zabrałeś dużą ilość paproci) podczas rozmnażania przez podział rośliny macierzystej.

Następnym krokiem jest ustalenie, czy hodować nowe odrosty w wodzie przed umieszczeniem ich w doniczce z ziemią. Jest to konieczne tylko wtedy, gdy odrosty mają bardzo krótkie korzenie, ale zazwyczaj po podziale można je od razu przesadzić do doniczki. Aby zapewnić sadzonkom odpowiednią mieszankę składników odżywczych, zaleca się stosowanie wysokiej jakości mieszanki doniczkowej. Mieszanka doniczkowa Miracle Gro jest naszym najlepszym wyborem jako podłoże. Ostrożnie włóż sadzonki na głębokość kilku centymetrów do gleby.

Jak ukorzeniać sadzonki paproci szparagowej?

Paproć szparagowa wyrasta z bulwiastych korzeni, które rosną tuż pod powierzchnią gleby, dlatego sadzonki wykonane z tej rośliny nie ukorzenią się. Z drugiej strony, paproć szparagową można łatwo rozmnażać przez podział i przesadzanie bulw. Paprocie szparagowe często gubią liście i obumierają, gdy są narażone na niskie temperatury w zimie. Dlatego ważne jest, aby roślina ta przebywała w ciepłym i wilgotnym środowisku przez cały rok.

Paprocie te są także podatne na żółknięcie, gdy gleba jest nadmiernie nawodniona lub gdy temperatura jest zbyt wysoka.Żółte liście mogą także wskazywać na zbyt dużą lub zbyt małą ilość światła. Paprocie będą się dobrze rozwijać w jasnym, pośrednim świetle słonecznym. Unikaj bezpośredniego, jaskrawego światła lub zbyt słabego oświetlenia. Jeśli zauważysz, że Twoja roślina zaczęła zrzucać liście lub liście zaczynają żółknąć, być może nadszedł czas, aby przesadzić paproć szparagową do większej doniczki.

Zobacz również:   Jaka siła działa na powietrze i powoduje jego przepływ?

Dodatkowo, jeśli końcówki liści paproci stają się brązowe i zaczynają się kurczyć, może to oznaczać, że w powietrzu otaczającym korzenie rośliny nie ma wystarczającej ilości wilgoci. Najczęstszą przyczyną żółknięcia liści paproci jest nadmierne podlewanie. Ponieważ paproć szparagowa jest bardziej spragniona niż wiele innych roślin, łatwo jest przesadzić z podlewaniem i dostarczyć jej więcej pokarmu, niż potrzebuje, jeśli nie sprawdza się gleby.

Podlewaj tylko wtedy, gdy 25 procent objętości gleby jest suche. Jeśli gleba jest stale wilgotna, może to powodować gnicie korzeni, w wyniku którego korzenie stają się ciemne i mięsiste. Paproć szparagowa dobrze rozwija się w wilgotnej atmosferze! Żółte liście mogą być również spowodowane bardzo suchym powietrzem. Roślina ta wymaga codziennego podlewania, a podajnik lub nawilżacz powietrza pomoże utrzymać ją w zieleni i zdrowiu.Żółte liście mogą wskazywać na zbyt dużą lub zbyt małą ilość światła. Paproć będzie się dobrze rozwijać w jasnym, pośrednim świetle słonecznym. Unikaj bezpośredniego, jaskrawego światła lub zbyt słabego oświetlenia. Okno wychodzące na wschód jest doskonałym rozwiązaniem.

Jeśli wykluczyłeś wszystko inne, inną możliwością jest to, że gleba jest uboga w składniki odżywcze. Wiosną i latem co miesiąc podawaj paprociom półsilny uniwersalny nawóz do roślin.

Rozmnażanie to proces polegający na hodowaniu nowych roślin przez przesadzanie ścinków roślin lub dzielenie korzeni. Wiosną wykop całą paproć szparagową i podziel ją na części za pomocą czystych nożyczek ogrodowych lub packi.

Nowo rozdzielone części umieść w osobnych doniczkach. Rośliny należy często podlewać do czasu, aż systemy korzeniowe się rozrosną.W przeciwieństwie do roślin, które można podzielić przez przycięcie łodygi, takich jak filodendrony i pothos, paproć szparagowa musi zostać podzielona na poziomie korzenia. Oto jak to zrobić krok po kroku:Paproć szparagowa (Asparagus densiflorus) to tolerująca cień bylina, która jest bardzo inwazyjna. Po zadomowieniu się jest trudna do zwalczenia ze względu na rozległą strukturę korzeniową i zdolność do wyrastania z małych fragmentów korzeni. Rozprzestrzenia się z upraw do miejsc słabo oświetlonych i rodzimych lasów na Hawajach. Jest często dostępna do kupienia i szeroko eksponowana w architekturze krajobrazu. Paproć szparagowa została sklasyfikowana jako inwazyjna w dziewięciu krajach i jest jedną z najbardziej kłopotliwych roślin ogrodniczych na Hawajach. Paproć szparagowa to tropikalna roślina pochodząca z wielu obszarów świata, którą można znaleźć w bujnych lasach deszczowych, na terenach skalistych i w otwartych krzewach. Nierzadko można znaleźć te rośliny rosnące w środowisku naturalnym. Są one jednak podatne na mróz, więc paproć szparagowa z trudem przetrwałaby na zewnątrz w chłodniejszych regionach. Paprocie szparagowe rosną w gorących, wilgotnych regionach, w których temperatura przekracza 70 stopni Fahrenheita. Chociaż rośliny wymagają okresu spoczynku w zimie, nie tolerują temperatur poniżej 55 stopni Fahrenheita.

W chłodniejszych regionach paproć szparagowa może obumrzeć zimą, jeśli nie będzie miała wystarczająco wysokiej temperatury, aby pozostać zdrowa.

Paproć szparagowa dobrze rozwija się w jasnym, pośrednim świetle słonecznym. Bezpośrednie, jasne światło nie jest wymagane, choć korzystnie wpływa na wzrost i kolor rośliny. Jako roślina domowa paproć szparagowa preferuje jasne lub średnie światło. Paprocie szparagowe dobrze rozwijają się w jasnym, ale pośrednim świetle, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Wymagają temperatury wynoszącej co najmniej 13°C. Należy ograniczyć do minimum przeciągi i kaloryfery. Ponieważ Asparagus setaceus rośnie w wilgoci, najlepiej nadaje się do jasnej łazienki.

Szparagowa paproć (Asparagus densiflorus) to tolerująca cień bylina, która jest bardzo inwazyjna.

Szparagowa paproć jest toksyczna dla ludzi i zwierząt, jeśli zostanie zjedzona. Substancje chemiczne zawarte w roślinie mogą powodować zapalenie skóry i pokrzywkę w przypadku jej dotknięcia. Sok z paproci szparagowej jest uważany za substancję drażniącą skórę, dlatego podczas pielęgnacji tej rośliny domowej najlepiej nosić rękawiczki. Jeśli na skórę dostanie się trochę soku z paproci szparagowej, należy natychmiast zmyć go wodą z mydłem. Paproć szparagowa to rozłożysty krzew pochodzący z południowo-wschodniego wybrzeża Afryki Południowej. Aby zabić tę roślinę, należy wykonać następujące czynności: wykopać paproć szparagową za pomocą szpadla. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku małych kęp. Aby uśmiercić wykopane rośliny, należy wystawić je na słońce. Jeśli na paproci znajdują się jagody, nie należy ich wyrzucać; z łatwością wykiełkują w nowe paprocie szparagowe.

Paproć szparagową należy skosić. Ta metoda sprawdza się w przypadku paproci szparagowych, które opanowały pastwisko lub trawnik. Należy kosić na wysokość od jednego do dwóch cali i utrzymywać ją na tym poziomie. Bez liści paprocie będą głodować i obumrą w ciągu trzech do czterech tygodni. Należy spryskać paprocie szparagowe pestycydem systemicznym na bazie glifosatu, takim jak Roundup. Ten sposób jest doskonały w przypadku dużych populacji paproci. Herbicydem należy spryskać wszystkie liście paproci szparagowej. Aby uzyskać najlepsze wyniki, opryski należy przeprowadzać w okresie suszy. W ciągu 14 dni szparagi zażółcą się i obumrą.Alternatywą dla stosowania pestycydów jest solaryzacja paproci szparagowej. Zabicie paproci tą metodą trwa od ośmiu do dziesięciu tygodni, ale nie stosuje się w niej niebezpiecznych herbicydów. Należy przykryć paproć szparagową plastikową plandeką i obciążyć ją kamykami lub cegłami. Promienie słoneczne spalą i zabiją roślinę. Paproć szparagowa to koronkowa, zwisająca roślina, która pięknie wygląda w wiszących koszach. Można jej używać jako “rozlewacza” w kompozycjach w pojemnikach lub przycinać pędy do kompozycji kwiatowych. Jest to roślina niewymagająca, szybko rosnąca i idealna dla początkujących ogrodników. Chociaż pierzaste liście tej rośliny przypominają liście paproci, paproć szparagowa nie jest prawdziwą paprocią. Jest to raczej członek rodzaju Asparagus, i w zależności od źródła, jest klasyfikowany jako część rodziny szparagowatych (Asparagaceae) lub rodziny liliowatych (Liliaceae).Po zastąpieniu głównej rośliny macierzystej paproci szparagowej w jej oryginalnej doniczce (lub zmniejszeniu do mniejszej doniczki, jeśli zabrałeś dużą ilość paproci) podczas rozmnażania przez podział rośliny macierzystej.

Następnym krokiem jest ustalenie, czy hodować nowe odrosty w wodzie przed umieszczeniem ich w doniczce z glebą. Jest to konieczne tylko wtedy, gdy odrosty mają bardzo krótkie korzenie, ale zazwyczaj po podziale można je od razu przesadzić do doniczki. Aby zapewnić sadzonkom odpowiednią mieszankę składników odżywczych, zaleca się stosowanie wysokiej jakości mieszanki doniczkowej. Mieszanka doniczkowa Miracle Gro jest naszym najlepszym wyborem jako podłoże. Ostrożnie włóż sadzonki na głębokość kilku centymetrów do gleby.

Zobacz filmy na podobne tematy: