Co to jest dziewczyna z kości słoniowej?

Co to jest dziewczyna z kości słoniowej?

Dziewczyna z kości słoniowej była wszechobecną telewizyjną kampanią reklamową dla mydła z kości słoniowej w latach 60. i 70. Reklamy telewizyjne wydawały się niewinne na pierwszy rzut oka. Ale z jakiegoś powodu mnie przerażały. Reklamy promowały kość słoniową, zwykłą kostkę mydła, jako środek do mycia twarzy.

Co oznacza biblijnie kość słoniowa?

By contributing writers – . Ludzkość od najdawniejszych czasów czci kość słoniową jako symbol czystości, bogactwa i cnoty.

Co to jest slang kości słoniowej?

(slang) biała osoba. Rzeczownik. 1. Wykonany z kości słoniowej. Przymiotnik.

Jaka jest inna nazwa kości słoniowej?

Na tej stronie możesz odkryć 33 synonimów, antonimów, wyrażeń idiomatycznych i wyrazów bliskoznacznych dla słowa kość słoniowa, takich jak: tawny, cream-colored, hippo ivory, creamy, off-white, mahogany, animal tusk, tusk, alabaster, painted and inlaid.

Czy kość słoniowa to dobre imię?

Nazwa ta była używana sporadycznie zarówno na mężczyznach, jak i kobietach od końca XIX wieku (być może uważana za “rzadki klejnot” nazwa jak perła i rubin). Nigdy nie był popularny, kość słoniowa nie osiągnęła statusu top 1000 w Ameryce dla chłopców od 1979 roku i dla dziewcząt od 1983 roku.

Czy kość słoniowa to imię biblijne?

Ivory to dziecko unisex nazwa głównie popularne w religii chrześcijańskiej i jego głównym pochodzeniem jest angielski. Znaczenia imienia Ivory to posiadanie kremowo-białej karnacji, tak cennej jak kły słoniowe.

Czy kość słoniowa to kolor?

Kość słoniowa ma białą barwę, która przypomina kość słoniową – materiał, który jest wytwarzany z zębów i kłów zwierząt (takich jak słoń i mors). Ma bardzo delikatny odcień żółci. Pierwsze odnotowane użycie kości słoniowej jako nazwy koloru w języku angielskim miało miejsce w 1385 roku.

Jaka jest cena kości słoniowej?

Kość słoniowa pozyskiwana w Afryce i sprzedawana w Azji wiąże się z dodatkowymi kosztami, takimi jak transport, podatki i prowizje pośredników.

Czym jest literatura z kości słoniowej?

Kość słoniowa to biała, podobna do kości substancja tworząca kły słoni, używana do wyrobu ozdób, klawiszy fortepianowych itp. Kongo było w czasach Konrada cenione przez ludzi Zachodu głównie jako źródło kości słoniowej.

Jakie stany zakazują sprzedaży kości słoniowej?

Oprócz Nowego Jorku, stanowe zakazy dotyczące kości słoniowej zostały wprowadzone w Kalifornii, na Hawajach, w New Jersey, Oregonie i Waszyngtonie.

Czy kość słoniowa to białe imię?

Imię ivory to przede wszystkim neutralne płciowo imię pochodzenia angielskiego, które oznacza białe jak kły słonia.

Co to znaczy, że mam z tobą problem?

Mieć z kimś “na pieńku” to znaczy mieć pretensje, które trzeba obgadać: “Mam do ciebie pretensje, Wallace; słyszałem, jak krytykowałeś mnie wczoraj na spotkaniu”.

Czy arcane to prawdziwe słowo?

Znany lub rozumiany przez niewielu; tajemniczy; sekretny; niejasny; ezoteryczny: She knew a lot about sanskrit grammar and other arcane matters.

Jaki odcień ma kość słoniowa?

Kość słoniowa to delikatny odcień bieli, a beż to delikatny odcień brązu lub opalenizny. Te dwa kolory razem tworzą paletę inspirowaną wybrzeżem, ponieważ oba stanowią większość makijażu plaż (i innych miejsc na łonie natury). Jeśli chcesz uzyskać więcej ciepła, postaw na beż!

Jak blisko jest kość słoniowa do bieli?

Podsumowanie: 1. Kość słoniowa jest odcieniem bieli, podobnie jak inne odcienie bieli, takie jak biel diamentowa, ecru, skorupka jajka, śmietanka czy off-white. Podczas gdy biel jest czystą i ostrą bielą, kość słoniowa ma subtelny odcień kremu, brzoskwini lub żółci.

Czy świńskie kły to kość słoniowa?

Zęby hipopotama, morsa, narwala, wieloryba spermowego i niektórych rodzajów dzika i guźca są uznawane za kość słoniową, ale mają niewielką wartość handlową ze względu na ich mały rozmiar. … twarda kość słoniowa ma ciemniejszy kolor i jest bardziej smukła i prosta w formie niż miękka kość.

Czy słonie mogą przetrwać bez kłów?

Słonie bez kłów mają większe szanse na przetrwanie kłusowników, ale jest pewien haczyk. … W rezultacie, według nowych badań, bezkłykciowość – niegdyś rzadka cecha genetyczna – staje się coraz bardziej powszechna w populacjach słoni afrykańskich. Jednakże, mutacja genetyczna jest możliwa tylko u samic.

Co to jest osoba z wieży z kości słoniowej?

Definicja wieży z kości słoniowej 1 : niepraktyczna, często eskapistyczna postawa charakteryzująca się zdystansowanym brakiem troski lub zainteresowania sprawami praktycznymi lub pilnymi problemami.

Co to jest banita?

Definicja banita (pozycja 1 z 2) 1 : osoba wyłączona z dobrodziejstwa lub ochrony prawa. 2a : osoba nieprzestrzegająca prawa lub uciekająca przed prawem. B : osoba lub organizacja objęta zakazem lub ograniczeniem. C : taki, który jest niekonwencjonalny lub buntowniczy.

Dlaczego pobieranie kłów z kości słoniowej jest nielegalne?

Kość słoniowa, która pochodzi z kłów słoni, jest uważana za bardzo cenną. Z powodu wysokiej ceny kości słoniowej, kłusownicy nielegalnie zabijają słonie, aby móc zabrać ich kły i sprzedać je. Dziesiątki tysięcy słoni są zabijane każdego roku dla ich kłów, w wyniku czego populacja słoni gwałtownie się zmniejszyła.

Co to jest kość słoniowa?

Jak wymówić kość słoniowąivory synonimivory usesivory workers meaningivory tower meaningivory meaningivory meaning in bengaliivory meaning in tamiltusk meaning

Zobacz filmy na podobne tematy:

Zobacz również:   Jak tkanki tworzą narządy?